Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Niepewna przyszłość KS-u Murowana Goślina

Niepewna przyszłość KS-u Murowana Goślina

fot. Jan Ilski

Rozgrywki I ligi w siatkówce kobiet powoli zbliżają się do końca. W najbliższy weekend rozpocznie się finałowa rywalizacja, ale nie są to zmartwienia siatkarek KS-u Murowana Goślina. Podopieczne Piotra Sobolewskiego sezon zakończyły miesiąc temu i wciąż nie wiedzą, jaka czeka je przyszłość.

Pierwszoligowy klub boryka się już bowiem od kilku lat z problemami finansowymi. W tym roku sytuacja może się jeszcze pogorszyć, jeśli drużyna straci miejską dotację w wysokości 400 tys. zł na rok. Zawodniczki KS-u zbierały nawet wśród mieszkańców podpisy pod petycją do władz w sprawie podtrzymania dofinansowania drużyny, która na stałe wpisała się już w sportowy krajobraz Murowanej Gośliny i poznańskiej aglomeracji. Burmistrz Dariusz Urbański nie jest przeciwny rozwojowi sportu, ale niekoniecznie musi chcieć wspierać zadłużony klub, niemający w dodatku sponsora strategicznego.W takim stanie niepewności trudno wyrokować, jak może zmienić się zespół pod względem personalnym. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy część zawodniczek może zdecydować się na podpisanie umów z innymi klubami. Możliwe jest też wycofanie KS-u z I ligi, ale nie całkowite unicestwienie seniorskiej siatkówki w Murowanej Goślinie, bo przecież rezerwy klubu w minionych rozgrywkach występowały na szczeblu II ligi. To byłaby dobra wiadomość dla młodych zawodniczek UKS-u ZSMS Poznań, które często ogrywały się wśród goślinianek w dorosłej siatkówce.

W klubie podsumowano natomiast sezon pod względem sportowym. Kibice wybierali w internetowym głosowaniu najlepszą zawodniczkę i postawili na wychowankę KS-u, Katarzynę Siwek.Chciałabym bardzo podziękować za liczne głosy oddane na mnie. Cieszę się niezmiernie, że mój wkład w drużynę został doceniony, a to tylko spotęguje moją motywację do pracy nad sobą i własnymi umiejętnościami – powiedziała przyjmująca KS-u po odebraniu specjalnej statuetki.

Więcej w Głosie Wielkopolskim

Który z zespołów I ligi kobiet zasługuje na grę w Orlen Lidze?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: Głos Wielkopolski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved