Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Niemki zdominowały Porec Major

Niemki zdominowały Porec Major

fot. archiwum

Aż trzy niemieckie pary kobiece znalazły się w strefie medalowej zawodów Porec Major, które zakończyły się w sobotę. Finalnie na podium stanęły dwa duety z Niemiec, a przedzieliły je na nim reprezentantki Kanady.

Sześć teamów z Niemiec wystartowało w turnieju głównym Porec Major. Cztery z nich dotarły do drugiej rundy, a trzy zagrały o medale chorwackiego turnieju. W ostatnim czasie do swoich zwycięstw przyzwyczaiła para Ludwig/Walkenhorst, ale to nie mistrzynie Europy stanęły na „pudle” – im przypadło w udziale czwarte miejsce. Najlepsze w zawodach okazały się Chantal Laboureur i Julia Sude. Drugie miejsce zajęły Sarah Pavan i Heather Bansley, wyprzedzając parę Borger/Büthe.O finał turnieju Porec Major Labourer/Sude stoczyły niezwykle zacięte spotkanie ze swoimi rodaczkami Borger/Büthe. Oba duety znają się wyśmienicie i ta rywalizacja nie miała faworyta. To było widać na boisku. Swoje szanse lepiej wykorzystały jednak te pierwsze siatkarki i to one awansowały do walki o złoto. W drugim spotkaniu Laura Ludwig i Kira Walkenhorst zostawiły zbyt dużo pola do popisu rywalkom z Kanady. Pavan i Bansley grały skuteczniej, wykorzystując niedokładność Europejek i również znalazły się w finale.

Mecz o brąz był kolejnym wewnętrznym spotkaniem w reprezentacji Niemiec. Co ważne obie pary pokazały się z bardzo dobrej strony i trudno było wyłonić duet zwycięski. W tie-breaka lepiej weszły Karla Borger i Britta Büthe, idąc za ciosem już do końca. Mistrzynie Europy robiły co mogły, jednak w końcówce zabrakło im niewiele. Finałowe starcie również nie należało do szybkich, a pary z Niemiec i Kanady zaprezentowały siatkówkę plażową na dobrym poziomie. Mniej błędów i więcej punktujących akcji na swoim koncie zapisały Laboureur/Sude i w rezultacie to one stanęły na najwyższym stopniu podium.

Finał:
Laboureur/Sude [GER] – Pavan/Bansley [CAN] 2:0
(21:19, 21:18)

Mecz o 3. miejsce:
Borger/Büthe [GER] – Ludwig/Walkenhorst [GER] 2:1
(21:19, 21:23, 15:11)

Półfinały:
Borger/Büthe [GER] – Laboureur/Sude [GER] 0:2
(19:21, 20:22)
Pavan/Bansley [CAN] – Ludwig/Walkenhorst [GER] 2:0
(21:17, 21:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved