Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Niemki i Rosjanie najlepsi w turnieju finałowym World Tour

Niemki i Rosjanie najlepsi w turnieju finałowym World Tour

W niedzielę w Rzymie rozegrane zostały mecze o medale finałowego turnieju World Tour. U pań rywalizację wygrały Niemki – Laura Ludwig i Margareta Kozuch, które w finale pokonały brazylijski duet Agatha/Duda. W finale panów najlepsi okazali się Wiaczesław Krasilnikow i Oleg Stojanowski którzy pokonali Juliusa Thole i Clemensa Wicklera.

Niedzielną rywalizację w Rzymie rozpoczął mecz o trzecie miejsce w turnieju pań. Już pierwszy set pokazał, że nie zabraknie walki. Szwajcarki Anouk Vergé-Dépré i Joana Heidrich grały na styku z Brazylijkami Aną Patricią i Rebeccą. Inauguracyjną partię szwajcarski duet wygrał do 19. W drugiej odsłonie ponownie zespoły nie odpuszczały a ostatnie słowo należało tym razem do siatkarek z Brazylii. O losie brązowego medalu zdecydował dopiero trzeci set. W nim obie drużyny miały swoje szanse a po grze na przewagi lepsze okazały się Ana Patricia i Rebecca.

W finale inny z brazylijskich duetów – Agatha Bednarczuk i Eduarda Santos Lisboa zmierzyły się z Niemkami – Laurą Ludwig i Margaretą Kozuch. W pierwszym secie, podobnie jak w meczu o brązowy medal, nie brakowało gry na wysokim poziomie i walki na styku. Decydujące piłki rozegrały po swojej myśli Niemki. Nie podłamało to Brazylijek, które z nową energią weszły w drugą odsłonę. Mimo starań nie udało im się jednak odwrócić losów tego meczu. Końcówka partii numer dwa ponownie grana była pod dyktando duetu Ludwig/Kozuch i to Niemki sięgnęły po złoto.

mecz o 3. miejsce:
Ana Patricia/Rebecca BRA – Heidrich/Vergé-Dépré SUI 2:1
(19:21, 21:18, 16:14)
finał:
Agatha/Duda BRA – Ludwig/Kozuch GER 0:2
(19:21, 17:21)

W meczu o brązowy medal rywalizacji panów Norwegowie Anders Berntsen Mol i Christian Sandlie Sørum zagrali z Jacobem Gibbem i Taylorem Crabbem. Był to mniej zacięty mecz, niż pojedynki pań. Amerykanie starali się dotrzymywać kroku rywalom, jednak mieli z tym problemy. To Mol i Sørum dyktowali warunki, pierwszego seta wygrywając do 16. W drugiej odsłonie przebieg gry był podobny. I tym razem siatkarze z USA nie zdołali realnie zagrozić przeciwnikom i to Norwegowie zakończyli rywalizację w Rzymie z medalem.

Finał to rywalizacja rosyjsko-niemiecka. Od pierwszych piłek ton rywalizacji nadawali Wiaczesław Krasilnikow i Oleg Stojanowski. Julius Thole i Clemens Wickler nie potrafili przełamać rywali. Rosjanie utrzymywali koncentrację i wygrali inauguracyjną partię do 16. Rosjanie kontynuowali dobrą grę w drugim secie. Thole/Wickler walczyli, jednak i tym razem nie byli w stanie znaleźć sposobu na lepiej dysponowanych rywali. Również druga odsłona zakończyła się wynikiem 21:16. Tym samym Rosjanie triumfowali w finale turnieju panów.

Mol/Sørum NOR – Crabb/Gibb USA 2:0
(21:16, 21:15)