Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy: Zmienne szczęście „polskich drużyn”

Niemcy: Zmienne szczęście „polskich drużyn”

Drużyny, w których grają polskie siatkarki, zanotowały wygraną oraz porażkę. Ekipa Darii Przybylak Rotte Raben wygrała swój mecz i było to inauguracyjne zwycięstwo. Z kolei VfB Suhl doznał pierwszej porażki. Ze zmiennym szczęściem grały drużyny męskie, w których grają Polacy. Hypo Tirol oraz VfB Friedrichshafen wygrały swoje mecze, a Netzhoppers przegrał.

Rote Raben Vilsbiburg z Darią Przybylak zapisało na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach ligi niemieckiej. Gospodynie dominowały w każdym elemencie siatkówki, miały lepsze przyjęcie, punktowały w bloku oraz ataku i to w znacznej mierze przyczyniło się do ich wygranej. Polska zawodniczka zagrała cały mecz i zdobyła 7 punktów. Miała ona 31-procentową skuteczność w ataku oraz 35-procentowe przyjęcie dokładne i 22-procentowe perfekcyjne. Jej ekipa zajmuje 9 miejsce i ma 3 punkty oraz dwa rozegrane mecze. Z kolei pokonany zespół VC Wiesbaden również ma trzy punkty, ale rozegrał o jeden mecz więcej.Drużyna prowadzona przez polskiego szkoleniowca Mateusza Żarczyńskiego nie miała wiele do powiedzenia w meczu z USC Münster. Ekipa z Sühl nie nawiązała wyrównanej gry ze swoimi przeciwniczkami i musiała uznać ich wyższość. Przyjezdne w końcówkach wszystkich trzech setów zbliżyły się do swoich rywalek, ale te pościgi okazały się być spóźnione. Podopieczne Mateusza Żarczyńskiego zajmują siódme miejsce i mają na swoim koncie 5 punktów.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi niemieckiej kobiet

Nie zwalnia tempa lider tabeli Hypo Tirol, ekipa Pawła Halaby wygrała 3:1 na wyjeździe z Helios Grizzlys Giesen. Polski gracz zdobył 6 punktów: 3 atakiem i 3 zagrywką. Jego zespół był skuteczniejszy w bloku i w całym spotkaniu punktował w tym elemencie 11 razy podczas gdy gospodarze 7. De Leon w Hypo popisał się wysoką 65-procentową skutecznością w ataku i zdobył 20 punktów. Gospodarze z Giesen w wygranej drugiej partii spotkania postawili większy opór swoim rywalom, w pozostałych byli bezradni. Ekipa z Giesen zamyka ligową tabelę z jednym punktem i pozostaje bez wygranej.

Drużyna, której trenerem jest Vital Heynen, VfB Friedrichshafen pokonała 3:1 w spotkaniu wyjazdowym WWK Volleys Hersching. W meczu tym wystąpił Bartłomiej Bołądź, który zdobył 6 punktów: 3 atakiem i 3 blokiem. Liderem VfB był David Sosenheimer – zdobywca 16 punktów. Podopieczni Vitala Heynena lepiej zagrali w bloku, częściej punktowali w ataku i te dwa elementy zadecydowały o ich wygranej. Gospodarze tylko w wygranym trzecim secie byli równorzędnym rywalem dla VfB. Drużyna z południa Niemiec jest wiceliderem tabeli i ma na swoim koncie tyle samo punktów co prowadzący Hypo Tirol Unterhaching, Hypo rozegrało jednak jeden mecz mniej. Z kolei WWK jest szóste i ma 9 punktów na swoim koncie.

Z kolei polski libero Kamil Ratajczak musiał przełknąć gorycz porażki, jego drużyna Netzhoppers KW uległa swoim bezpośrednim sąsiadom w tabeli ekipie TV Rottenburg 1:3. Spotkanie to było o tyle ważne dla obu ekip, ponieważ obie przed tym meczem nie miały na swoim koncie żadnego zwycięstwa. Lepsi okazali się być gospodarze, którzy odbili się od dna ligowej tabeli, ekipa Ratajczaka ma na swoim koncie zaledwie dwa punkty i zajmuje przedostatnie miejsce. Kamil Ratajczak zanotował 56% dokładnego przyjęcia oraz 31% perfekcyjnego. Goście tylko w trzeciej odsłonie spotkania przekroczyli barierę 20 punktów, w dwóch pierwszych byli bezradni i wysoko przegrali.

Zobacz również:
Wyniki i tabela lig niemieckiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved