Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy: Wygrane „polskich” zespołów w lidze męskiej, porażka ekipy Darii Przybylak

Niemcy: Wygrane „polskich” zespołów w lidze męskiej, porażka ekipy Darii Przybylak

Weekend był szczęśliwy dla Hypo Tirol Alpenvolleys Haching Pawła Halaby. Podopieczni Stefana Chrtianskiego pokonali 3:0 WWK Volleys Herrsching i z bilansem 16 zwycięstw i 1 porażki nadal przewodzą w  tabeli. Paweł Halaba został MVP tego spotkania. Długi mecz z zakończonym wynikiem 30:28 tie-breakiem wygrał z kolei zespół Kamila Ratajczaka. W lidze siatkarek porażki doznało Rote Raben Vilsbiburg Darii Przybylak.

WWK Volleys Herrsching nie było mimo wszystko łatwym rywalem dla zespołu Pawła Halaby. Spotkanie trwało wprawdzie trzy sety, ale w każdym z nich podopieczni Maximiliana Hausera próbowali nawiązać walkę.  Różnica na korzyść Hypo Tirol Alpenvolleys była jednak przede wszystkim w ataku. Drużyna Pawła Halaby zanotowała w tym elemencie 52% skuteczności (42 udane na 81 prób), rywale zaś zanotowali zaledwie 37-procentową efektywność (29 udanych ataków na 78 prób). W bloku było 11:7 dla faworytów, natomiast oba zespoły zanotowały po dwa asy serwisowe. Paweł Halaba dla swojej ekipy zdobył 10 punktów atakiem na 22 próby (45% skuteczności) i dwa blokiem. Nie napracował się jednak w przyjęciu, bowiem odebrał zaledwie 4 zagrywki (50% przyjęcia pozytywnego). 17 punktów zdobył Kirill Klets.

Niezwykle zacięty był pojedynek zespołów z drugiej części tabeli. Netzhoppers KW Kamila Ratajczaka po blisko dwuipółgodzinnej walce pokonało Helios Grizzlys Giesen, odnosząc tym samym szóste zwycięstwo w sezonie. Jednostronny był jedynie drugi set zakończony wynikiem 25:18 dla gości. W pozostałych czterech walka toczyła się na przewagi. Wystarczy wspomnieć, że tie-break zakończył się wynikiem… 30:28. Obie ekipy zanotowały porównywalną skuteczność ataku – 46% Netzhoppers KW i 49% Helios Grizzlys Giesen. W bloku było 18:15 dla zwycięzców, a asach serwisowych 4:2 dla pokonanych. Można śmiało powiedzieć, że w tym spotkaniu o wyniku zadecydowały niuanse. Kamil Ratajczak zagrał całe spotkanie na libero, odebrał 39 zagrywek, notując 67% odbioru pozytywnego i 49% perfekcyjnego. Adam Schouten Casey zdobył dla swojej ekipy 30 oczek, a Theo Timmermann 21. Po drugiej stronie siatki szalał Jérôme Clère, ale jego 36 punktów nie wystarczyło do wygranej.

W lidze siatkarek Rote Raben Vilsbiburg przegrało ósme spotkanie w sezonie. Ekipa Darii Przybylak nie urwała nawet seta wiceliderowi SCC Palmberg Schwerin. Ósma aktualnie ekipa tabeli dzielnie walczyła jednak zwłaszcza w secie pierwszym, ale w ogólnym rozrachunku była słabsza w ataku, notując w tym elemencie zaledwie 32-procentową efektywność, zwyciężczynie zaś atakowały na poziomie 42%. Przyjezdne miały też przewagę w bloku (9:4). Daria Przybylak w dwóch pierwszych odsłonach wchodziła na zmiany, zaś w trzecim secie grała od początku. Zdobyła 4 punkty atakiem (57% skuteczności) i 3 zagrywką. Polka przyjęła dodatkowo 10 zagrywek, notując 50% przyjęcia pozytywnego i 10% perfekcyjnego.