Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy: Wygrana VfB Suhl, Bołądź nie grał, Ratajczak przegrał

Niemcy: Wygrana VfB Suhl, Bołądź nie grał, Ratajczak przegrał

Nadal w lidze niemieckiej nie do zatrzymania jest zespół VfB Friedrichshafen, który tym razem poradził sobie z rywalem bez udziału Bartłomieja Bołądzia. W weekend przegrał zespół Kamila Ratajczaka. W lidze żeńskiej piąte zwycięstwo w sezonie odniósł VfB Suhl prowadzony przez polskiego trenera, który ma w swoim składzie dwie zawodniczki z Polski.

W Niemczech kolejne, szesnaste już zwycięstwo odniósł niepokonany zespół VfB Friedrichsahfen. Podopieczni trenera Vitala Heynena mimo porażki w pierwszym secie wygrali wyjazdowe spotkanie z SWD Powervolleys Düren i z kompletem punktów i dużą przewagą nad rywalami prowadzą w tabeli Bundesligi. W tyle meczu Bartłomiej Bołądź tylko na moment pojawił się na boisku w pierwszym secie. Najwięcej punktów dla VfB (16) zdobył David Sosenheimer.

W meczu na szczycie tabeli wicelider Berlin Recycling Volleys pokonał trzeci zespół obecnego sezonu United Volleys Rhein-main 3:1. Drużyna prowadzona przez trenera Steliana Moculescu przegrała pierwszego seta 23:25, w trzech kolejnych jednak była już zdecydowanie lepsza. Spora w tym zasługa Paula Carrolla, który zdobył dla berlińczyków 16 punktów. O dwa mniej zapisali na swoim koncie Adam White i Steven Marshall. Berlin Recycling Volleys ma teraz cztery punkty przewagi nad United Volleys i aż 14 punktów straty do VfB.

Netzhoppers Solwo Königspark KW z Kamilem Ratajczakiem w składzie przegrał wyjazdowe spotkanie z TSV Herrsching 0:3. Kibicom z pewnością na długo pozostanie w pamięci druga partia spotkania, którą gospodarze wygrali po 44 minutach walki 43:41. Świetny mecz w barwach TSV rozegrał Christoph Marks, który zdobył dla swojego zespołu 22 punkty. W drużynie Netzhoppers najwięcej, bo 18 punktów zapisał na swoim koncie Bjorn Andrae. Kamil Ratajczak na pozycji libero miał 43% pozytywnego przyjęcia i 29% dokładnego.

W pozostałych meczach tego weekendu Volleyball Bisons Bühl wygrał wyjazdowe spotkanie z outsiderem ligi, Bergische Volleys Solingen 3:1, a SVG Lüneburg pokonał na wyjeździe 3:2 TV Rottenburg. Zespół Hypo Tirol Alpenvolleys Unterhaching pauzował i spadł na 7. miejsce w tabeli.

W niemieckiej ekstraklasie siatkarek na czele tabeli znajduje się Allianz MTV Stuttgart. Zespół lidera w miniony weekend rozegrał dwa spotkania i oba wygrał – z VCO Berlin i SC Poczdam, nie tracąc nawet seta. W środę w meczu na szczycie tabeli Palmberg Schwerin pokonał Dresdner SC, a w niedzielę dołożył do tego wyjazdowe zwycięstwo z USC Münster i wyszedł na drugiej miejsce w tabeli. Zespół ze Schwerina ma obecnie punkt przewagi nad rywalem z Drezna.

W sobotę zespół Dresdner SC wygrał 3:0 z drużyną Karoliny Piśli, Ladies in black Aachen. Liderką zespołów Alexandra Weibla w tym spotkaniu była Ivana Mrdak, która zdobyła 18 punktów. Polska przyjmująca nie pojawiła się na boisku.

Piąte zwycięstwo w tym sezonie zanotował prowadzony przez trenera Mateusza Żarczyńskiego VfB Suhl Thuringen. VfB pokonał 3:0 Schwarz-Weiss Erfurt i chociaż wciąż jest na 9. miejscu w tabeli, to zwiększył swoją przewagę nad rywalem z Erfurtu do 6 punktów, a do 8. SC Poczdam ma 4 punkty straty. Katarzyna Bryda zdobyła w tym meczu 7 punktów, z czego 5 atakiem przy 33% skuteczności, do których dołożyła dwa punktowe bloki. Klaudia Konieczna nie pojawiła się w tym meczu na boisku.