Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy: Udany początek finału dla VfB Friedrichshafen, MVP dla Bartłomieja Bołądzia

Niemcy: Udany początek finału dla VfB Friedrichshafen, MVP dla Bartłomieja Bołądzia

fot. Aleksandra Twardowska

W niemieckiej Bundeslidze rozpoczęła się w sobotę rywalizacja finałowa. O tytuł walczą już po raz siódmy z rzędu Berlin Recycling Volleys i VfB Friedrichshafen, w ostatnich trzech sezonach wygrywał zespół z Berlina. W pierwszym meczu lepsi okazali się podopieczni Vitala Heynena, kolejny znakomity mecz w barwach gospodarzy rozegrał Bartłomiej Bołądź zasłużenie zostając MVP spotkania. Finał rozpoczęły też siatkarki, pierwsze spotkanie wygrał Allianz Stuttgart.

W pierwszy mecz finałowy lepiej weszli podopieczni Vitala Heynena i Adama Swaczyny. Szybko odskoczyli na 8:3 i 16:9. Siatkarze ze stolicy, prowadzeni przez Cedrica Enarda i Tomasza Wasilkowskiego w dalszej fazie seta odrobili nieco strat (17:21), ale na doprowadzenie do remisu było już za późno i to gospodarze prowadzili w meczu 1:0. Najwięcej walki było w secie drugim, oba zespoły były w kontakcie punktowym. VfB na początku prowadziło 8:7, ale Berlin Recycling Volleys nie rezygnowało, odskoczyło na 16:14. Podopieczni Vitala Heynena odrobili straty i przeważało 21:20. Walka trwała do samego końca, a więcej krwi zachowali gospodarze i objęli prowadzenie w meczu 2:0. Trzeci set był już jednostronnym widowiskiem, VfB przeważało w każdym elemencie i szybko odskoczyło na 8:3. Potem już tylko kontrolowało to, co się działo na boisku (16:9, 21:12, 25:17).VfB Friedrichshafen przeważało przede wszystkim w ataku notując w tym elemencie 55% skuteczności przy 39% przeciwnika, w bloku było 11:5 dla zwycięzców. Obie ekipy podobnie punktowały zagrywką (6:5 dla zespołu z Berlina). VfB do zwycięstwa poprowadził głównie Bartłomiej Bołądź, świeżo upieczony kadrowicz zdobył 15 punktów atakiem przy bardzo dobrej 65% skuteczności w tym elemencie, do tego dołożył 2 punkty zagrywką i jeden blokiem. 12 punktów dołożył David Sossenheimer. Po stronie przeciwnika 11 razy punktował Samuele Tuia, dobrą zmianę dał tez Kyle Russell, autor 10 punktów.

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off ligi niemieckiej siatkarzy

Finałową rywalizację rozpoczęły też siatkarki. O złoto walczą Allianz Stuttgart i Palmberg Schwerin. Na początek finału kibice zobaczyli zacięte spotkanie. W pierwszych dwóch setach padł wynik 25:21 raz dla jednej, raz dla drugiej drużyny. Dwie kolejne partie kończyły się już dwupunktową przewagą gospodyń, czyli ekipy ze Stuttgartu. Były one lepsze przede wszystkim w bloku (11:7). W ataku oba zespoły spisały się porównywalnie, przyjezdne zdobyły tym elementem 57 oczek przy 41% efektywności, zaś Allianz Stuttgart skończył 53 ataki przy 39% skuteczności. W asach serwisowych było 7:6 dla zwycięskiej drużyny. Liderką gospodyń byłą w tym meczu Krystal Rivers, zdobywczyni 21 oczek, dla ekipy ze Schwerina 20 punktów zdobyła Kimberly Drewniok.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi niemieckiej siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved