Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy: Udane występy „polskich” drużyn, kolejne MVP dla Bartłomieja Bołądzia

Niemcy: Udane występy „polskich” drużyn, kolejne MVP dla Bartłomieja Bołądzia

fot. Aleksandra Twardowska

Kolejna kolejka rozgrywek niemieckiej Bundesligi była szczęśliwa dla „polskich” zespołów. VfB Friedrichshafen Bartłomieja Bołądzia, Adama Swaczyny pod dowództwem Vitala Heynena rozbiło Volleyball Bisons Bühl, Apen Volleys Unterchaching Pawła Halaby jako pierwsze w sezonie pokonało SVG Lüneburg na ich terenie. Komplet punktów w meczu z VCO Berlin zdobyło także Netzhoppers KW Kamila Ratajczaka. W lidze żeńskiej VfB Sühl Thüringen trenera Mateusza Żarczyńskiego zdobyło trzy punkty w meczu z Schwarz-Weiss Erfurt. Rote Raben Vilsbiburg Darii Przybylak zaś pokonało Dresdner S.C. 3:0.

Dwunaste zwycięstwo w sezonie odniosło prowadzone przez selekcjonera reprezentacji Polski Vitala Heynena i Adama Swaczynę VfB Friedrichshafen. Rywal, Volleyball Bisons Bühl nie miał w tym spotkaniu praktycznie nic do powiedzenia. Wicemistrz Niemiec przeważał praktycznie w każdym elemencie, a zwłaszcza w ataku i na zagrywce. W asach serwisowych było 10:0, a jeżeli chodzi o skuteczność ataku, to w przypadku VfB wyniosła ona 61%, natomiast w ekipie gospodarzy było to zaledwie 47%. Swoją dobrą formę potwierdził Bartłomiej Bołądź. Zdobył on najwięcej w zespole – 16 punktów. 13 z nich atakiem notując w tym elemencie imponującą skuteczność, 72%, do tego dołożył dwa bloki i asa serwisowego. Polski atakujący zasłużenie odebrał po meczu nagrodę MVP. To drugie z rzędu wyróżnienie dla polskiego atakującego.Drużyna Pawła Halaby Hypo Tirol Alpenvolleys Haching nie weszła w mecz z SVG Lüneburg najlepiej, ale w kolejnych partiach zdecydowanie poprawiła się w ataku i na zagrywce. Ekipa polskiego przyjmującego zakończyła z 45-procentową skutecznością ataku (gospodarze zanotowali 43%). W bloku było 11:7 dla SVG, ale imponować mogła za to postawa zespołu Stefana Chrtianskiego w polu zagrywki. Siatkarze Hypo Tirol popisali się aż 16 asami serwisowymi, z czego aż 9 było autorstwa Hugo De Leona Guimaraesa. Pięć asów dołożył Kiriłł Klec, który w całym meczu zapunktował ogólnie 21 razy. Paweł Halaba zdobył 13 oczek (9 atakiem przy 53% skuteczności i po dwa blokiem i zagrywką). Halaba przyjął dodatkowo 18 zagrywek (56% obioru pozytywnego i 39% perfekcyjnego).

Żadnych problemów z  pokonaniem najsłabszej w stawce VCO Berlin nie miało Netzhoppers KW Kamila Ratajczaka. Podopieczni Mirko Culica przeważali zwłaszcza w zagrywce i bloku. W asach serwisowych było 10:0, a w bloku 15:4 dla zwycięzców. Gospodarze atakowali ze skutecznością 51%, zaś przyjezdni 43%. Polski libero grał w dwóch pierwszych setach. Przyjął 12 zagrywek, notując 67% przyjęcia pozytywnego i tyleż samo perfekcyjnego.

Zobacz również:
Wyniki i tabela Bundesligi siatkarzy

W ekstraklasie kobiet  Rote Raben Vilsbiburg Darii Przybylak pewnie pokonało Dresdner S.C. Rywalki tylko momentami starały się podjąć walkę, ale brakowało im argumentów przede wszystkim w ataku. Ekipa z polską zawodniczką zanotowała 46% skuteczności w ataku, zaś pokonane atakowały z 36% efektywnością. Daria Przybylak wchodziła na zmiany w każdym z setów i zdobyła punkt atakiem i zagrywką.

VfB Sühl Thüringen trenera Mateusza Żarczyńskiego mecz z Schwarz-Weiss Erfurt rozpoczęło od przegranego seta, ale w kolejnych trzech i tym samym całym meczu było już lepsze. Walki jednak w tym spotkaniu nie brakowało. Można powiedzieć, że o wyniku zadecydowały niuanse. Anniek Siebring i McKenzie Jacobson zdobyły dla zwyciężczyń po 15 oczek.

Zobacz również:
Wyniki i tabela Bundesligi siatkarek

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved