Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy: Porażka ekipy Halaby, Bołądź i VfB z pewnym zwycięstwem

Niemcy: Porażka ekipy Halaby, Bołądź i VfB z pewnym zwycięstwem

fot. Aleksandra Twardowska

Daria Przybylak i jej Rote Raben Vilsbiburg w rozgrywkach niemieckiej Bundesligi zgarnęło komplet punktów w starciu z VfB Suhl Mateusza Żarczyńskiego. Porażki doznał natomiast Hypo Tirol AlpenVolleys w składzie z Pawłem Halabą, ale z wygranej mógł cieszyć się Bartłomiej Bołądź, a także Kamil Ratajczak.

W niemieckiej Bundeslidze kobiet doszło do „polskiego” pojedynku. Rote Raben Vilsbiburg podejmowało zespół prowadzony przez Mateusza Żarczyńskiego – VfB Suhl Thuringen. Premierowa odsłona była bardzo wyrównana, choć to przyjezdne rozpoczęły od mocnego uderzenia. Ostatecznie jednak ekipa polskiego szkoleniowca przegrała 23:25. W drugiej partii to VfB dość swobodnie kontrolowało wydarzenia na parkiecie, doprowadzając do remisu w całym spotkaniu. Podrażnione gospodynie szybko objęły prowadzenie zarówno w trzeciej, jak i czwartej części meczu i zapisały na swoim koncie komplet punktów. Daria Przybylak wyszła w podstawowym składzie i choć została zmieniona, to już w drugiej odsłonie powróciła na boisko. W całym meczu zdobyła 8 punktów, wszystkie w ataku, kończąc 42% akcji. Polska siatkarka przyjęła 16 zagrywek, z których 69% pozytywnie, 38% perfekcyjnie.W pozostałych spotkaniach w większości nie doszło do podziału punktów. Ladies in black Aachen dość pewnie, bo 3:0 pokonało VC Wiesbaden, w trzech partiach zakończyło się również spotkanie pomiędzy Palmberg Schwerin i SC Poczdam. Natomiast USC Munster 3:1 wygrało z Nawaro Straubing. W 19. kolejce doszło tylko do tie-breaka. W nim Allianz Stuttgart pokonał gospodynie – Dresdner SC.

Zobacz również:
Wyniki i tabla ligi niemieckiej kobiet


Siatkarze Hypo Tirol AlpenVolleys prowadzili już w starciu z United Volleys Frankfurt 2:1, ale ostatecznie zeszli z parkietu pokonani. W tie-breaku gospodarze ulegli rywalom dość wyraźnie, 10:15 i nie pomogło im 22 oczka Kirilla Kletsa. Paweł Halaba zapisał na swoim koncie 13 punktów, notując 46% skuteczności w ataku. Polski przyjmujący do 11 oczek w ofensywie dołożył blok i asa serwisowego. Porażka sprawiła, że Hypo Tirol spadło na pozycję wicelidera tabeli.

Pewne zwycięstwo na swoim koncie zanotowali bowiem siatkarze VfB Friedrichshafen. Podopieczni Vitala Heynena na wyjeździe nie dali wielu szans VCO Berlin, jedynie w drugim secie pozwalając im dobrnąć do 20 punktów, a pojedynek trwał zaledwie 66 minut. Bartłomiej Bołądź zdobył w tym starciu 9 oczek, kończąc 7 z 15 ataków, a 2 kolejne oczka zawdzięczał udanym blokom. Komplet zdobytych punktów pozwolił VfB wskoczyć na pozycję lidera tabeli.

Kamil Ratajczak i jego Netzhopper KW pokonali Volleys Herrsching 3:1, a goście okazali się lepsi jedynie w drugim secie. Kamil Ratajczak 15 razy przyjmował zagrywki rywali i poradził sobie bardzo dobrze. Nie popełnił ani jednego błędu, a 53% serwisów odbierał pozytywnie, 47% perfekcyjnie.

W pozostałych spotkaniach Volleys Herrsching 3:0 pokonało na wyjeździe VCO Berlin, a komplet punktów wywalczyli także gracze Berlin Recycling Volleys, którzy 3:1 triumfowali nad SVG Lungeburg. Helios Giesem w takim samym stosunku wygrało z TV Rottenburg. Do jedynego podziału punktów doszło w starciu Volleball Bisons Buhl z Powervolleys Duren, a w tie-breaku lepsi okazali się gracze z Duren,

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi niemieckiej siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved