Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy: Niezbyt udana kolejka dla Polaków

Niemcy: Niezbyt udana kolejka dla Polaków

Liga niemiecka zainaugurowała rozgrywki po przerwie świąteczno-noworocznej. W starciu pań Rote Raben Vilsbiburg Darii Przybylak okazało się lepsze od SC Poczdam Magdaleny Gryki. VfB Sühl Thüringen, prowadzone przez Mateusza Żarczyńskiego, musiało uznać wyższość rywalek. W zmaganiach panów szczęścia nie mieli Bartłomiej Bołądź czy Kamil Ratajczak. Z kolei mecz drużyny Pawła Halaby odbędzie się w innym terminie.10. kolejka ekstraklasy niemieckiej przyniosła pojedynek Rote Raben Vilsbiburg, którego zawodniczką jest Daria Przybylak, oraz SC Poczdam Magdaleny Gryki. 27-letniej przyjmującej zabrakło w składzie, z kolei urodzona w Białymstoku rozgrywająca wchodziła tylko na zmiany. Więcej powodów do zadowolenia miały siatkarki Rote Raben Vilsbiburg, bowiem wygrały 3:0, jedynie w pierwszym secie pozwalając rywalkom na wyrównaną walkę. W pozostałych odsłonach ich przewaga nie podlegała dyskusji.

Powodów do zadowolenia nie mógł mieć też Mateusz Żarczyński, bowiem jego podopieczne nie miały większych szans w konfrontacji z Allianz Stuttgart. Miejscowe w żadnym z setów nie pozwoliły przeciwniczkom na pokonanie bariery 20 punktów. Triumfatorki spotkania były świetnie dysponowane zwłaszcza w bloku i zagrywce. Allian Stuttgart nie przegrał jeszcze w tym sezonie żadnego spotkania.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi niemieckiej siatkarek

Ekipa Pawła Halaby dalej jest liderem ligi niemieckiej mężczyzn, zgromadziła na swoim koncie 26 oczek. W 11. kolejce Hypo Tirol Haching miało się zmierzyć z VCO Berlin, ale ten mecz został przełożony. Wszystko przez śnieg, a dokładniej jego nadmiar, który zalega na hali. Ze względów bezpieczeństwa fani bawarskiego zespołu nie mogą zostać wpuszczeni do budynku, ponieważ dach grozi zawaleniem. Nie wiadomo jeszcze, kiedy spotkanie się odbędzie.

United Volleys Frankfurt nie dało dojść do głosu Netzhoppers KW. Zespół Kamila Ratajczaka nie ugrał nawet seta i zajmuje aktualnie 9. miejsce w tabeli (3 wygrane, 8 porażek). Pełne ręce roboty miał w tym spotkaniu polski libero – przyjmował piłkę 38 razy, popełniając 4 błędy, notując przy tym 47 procent dokładnego dogrania.

Gorycz porażki musiał przełknąć Bartłomiej Bołądź. VfB stoczyło pięciosetowy bój z  SVG Lüneburg, zakończony ostatecznie triumfem przyjezdnych. Dwa oczka rywali pozwoliły im na wyprzedzenie ekipy Vitala Heynena w tabeli – drużyna z Friedrichshafen spadła aktualnie na 3. miejsce. Gospodarzom w odniesieniu zwycięstwa nie pomogła nawet bardzo dobra dyspozycja polskiego atakującego – skończył on 18 z 36 piłek (4 razy został zablokowany i popełnił 2 błędy na siatce), do tego dorzucił asa i punktowy blok.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi niemieckiej siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved