Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy: Mecz na szczycie dla Hypo Tirol Innsbruck, Paweł Halaba MVP

Niemcy: Mecz na szczycie dla Hypo Tirol Innsbruck, Paweł Halaba MVP

fot. alpenvolleys.com

Ciekawie było w ten weekend na parkietach ligi niemieckiej. W meczu na szczycie spotkało się VfB Friedrichshafen i Hypo Tirol Alpenvolleys Innsbruck. Po obu stronach oglądaliśmy polskich zawodników, górą okazał się być Paweł Halaba.  Bez większych szans w meczu z Berlin Recycling Volleys było Netzhoppers KW Kamila Ratajczaka. W lidze żeńskiej porażką zakończył się mecz drużyny VfB Sühl Lotto Thüringen trenera Mateusza Żarczyńskiego. Z wygranej cieszyła się jednak Daria Przybylak i jej Rote Raben Vilsbiburg.

 W sobotę doszło do meczu na szczycie. VfB Friedrichshafen podejmowało u siebie Hypo Tirol Alpenvolleys Innsbruck. Po obu stronach siatki stanęli Polacy, Bartłomiej Bołądź i Paweł Halaba, a dodatkowo w sztabie VfB są Adam Swaczyna i selekcjoner mistrzów świata Vital Heynen. Spotkanie zakończyło się po pięciu setach. W pierwszych czterech pewnie wygrywał jeden, bądź drugi zespół. Podopieczni Vitala Heynena prowadzili już 2:1, ale przyjezdni wyrównali na 2:2. W tie-breaku emocji nie brakowało, ale ostatecznie więcej zimnej krwi zachowała ekipa Pawła Halaby. Różnica w tym meczu była przede wszystkim w asach serwisowych, gdzie było 10:1 dla zwycięzców. Paweł Halaba został MVP spotkania zdobywając 15 punktów, 11 atakiem przy 50% skuteczności, do tego jeden blokiem  3 zagrywką. Dodatkowo odebrał 17 zagrywek przy 53% odbioru pozytywnego i 35% Najwięcej, 28 razy punktował Hugo De Leon Guimaraes. Bartłomiej Bołądź rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie VfB, zdobył trzy punkty atakiem przy 33% efektywności. W trakcie meczu zmienił go Daniel Malescha, który zdobył 15 oczek, a 17 punktów dołożył David Sosenheimer.

Netzhoppers KW Kamila Ratajczaka nie miało wiele do powiedzenia w meczu z mistrzem kraju, Berlin Recycling Volleys. W pierwszych dwóch partiach kibice zgromadzenie w Max Schmelling Halle oglądali jednostronny pojedynek. Emocje pojawiły się w secie trzecim, w grze na przewagi lepsi okazali się podopieczni Cedrica Enarda. Różnica była widoczna przede wszystkim w ataku, zawodnicy Berlin Recycling Volleys atakowali z 55% skutecznością, przyjezdni zaś zanotowali 38% efektywności w tym elemencie. Kamil Ratajczak występował na pozycji libero w ekipie pokonanej, odebrał 17 zagrywek notując 41% przyjęcia pozytywnego i 24% perfekcyjnego. 19 punktów dla zwycięzców zdobył Benjamin Patch, zaś liderem wśród pokonanych był Adam Schouten Casey, autor 12 oczek.

Ekipa Pawła Halaby z 47 oczkami na koncie ma w tabeli punkt przewagi nad VfB. Netzhoppers KW Kamila Ratajczaka zajmuje 9.pozycję, zgromadziło jak dotąd 18 oczek.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi niemieckiej mężczyzn

VfB Sühl Lotto Thüringen trenera Mateusza Żarczyńskiego w lidze żeńskiej musiało uznać wyższość wicelidera SSC Palmberg Schwerin. Gospodynie tylko w pierwszej partii potrafiły nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem. W dwóch kolejnych setach pojedynek był już  jednostronny. Przyjezdne lepiej spisały się w ataku (50% skuteczności przy 41% rywalek) oraz zagrywce (6:2 w asach serwisowych). W bloku lepiej punktowały podopieczne polskiego trenera (6:2). Pokonane popełniły także więcej błędów. Greta Szakmary zdobyła 14 punktów dla zespołu ze Schwerina, zaś dla VfB także 14 razy zapunktowała Claudia Steger.

Ze zwycięstwa mogła cieszyć się za to Daria Przybylak i jej Rote Raben Vilsbiburg. Nawaro Straubing tylko w premierowej odsłonie postawiło trudne warunki. W drugim i trzecim secie ekipa polskiej przyjmującej już dyktowała warunki gry. Obie drużyny nie zachwyciły jednak w ataku, zwyciężczynie zanotowały w tym elemencie zaledwie 36% skuteczność, pokonane 29%. W bloku było 10:4, a asach serwisowych 7:4 dla Rote Raben. Daria Przybylak zagrała cały mecz zdobywając 2 punkty atakiem i jeden zagrywką i blokiem. W ataku zanotowała zaledwie 14% skuteczności, ale za to dobrze spisała się w przyjęciu (64% pozytywnego i 21% perfekcyjnego).

Liderem z 52 oczkami jest Allianz MTV Stuttgart. Rote Raben Vilsbiburg ma na koncie jak dotąd 27 oczek i zajmuje miejsce 6. Lokatę niżej jest  VfB Sühl Lotto Thüringen i ma punkt mniej.  Ścisk w środkowej części tabeli jest jednak spory. Miejsca o 5. do 9. Dzielą zaledwie trzy punkty. Od reszty stawki odstają Schwarz-Weiss Erfurt i VCO Berlin.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi niemieckiej kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved