Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy M: Znamy komplet półfinalistów

Niemcy M: Znamy komplet półfinalistów

fot. alpenvolleys.com

W sobotę i niedzielę poznaliśmy ostatnich półfinalistów ligi niemieckiej mężczyzn. Do pewnego już wcześniej awansu VfB Friedrichshafen dołączył Hypo Tirol AlpenVolleys Unterhaching Pawła Halaby, który walkę o finał stoczy z Berlin Recycling Volleys, gdzie asystentem trenera Enarda jest Tomasz Wasilkowski. Rywalem VfB Friedrichshafen będzie z kolei SVG Lüneburg. Do półfinału awansowały zatem cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej.

 W sobotnim, decydującym meczu Hypo Tirol Alpenvolleys Pawła Halaby nie zaprezentowało się najlepiej w pierwszym secie.  Podopieczni trenera Stefana Chrtiansky’ego opanowali jednak emocje i w trzech kolejnych setach zagrali już na swoim, dobrym poziomie i mogli cieszyć się z awansu do półfinału i już co najmniej brązowego medalu. Impulsem na pewno było wejście Niklasa Kronthalera. Dostawał on w tym sezonie mało szans do gry, ale bardzo dobrze zastąpił słabiej dysponowanego Hugo De Leona, zdobył 9 punktów notując przy tym dobrą 57% skuteczność ataku. Liderem zespołu był jednak polski lewoskrzydłowy. Paweł Halaba zagrał znakomite zawody zdobywając aż 25 punktów, 20 z nich atakiem przy rewelacyjnej 71% efektywności, do tego dołożył 4 asy serwisowe i blok. Wspierał go Kirill Klets, zdobywca 21 punktów. Gospodarze mieli w tym spotkaniu przewagę w ataku notując przy 57 zdobytych punktach 60% skuteczności, rywale zdobyli 41 punktów (42% skuteczności).  W bloku było 11:6, a asach serwisowych 9:4 dla zwycięzców.

 

Berlin Recycling Volleys był faworytem rywalizacji z SWD Powervolleys Düren i w trzecim meczu przypieczętował awans do półfinału. W dwóch pierwszych setach walki nie brakowało, SWD Powervolleys miało swoje szanse zwłaszcza w drugim secie gdzie prowadziło.  Trzecia partia była już jednostronnym widowiskiem. Obrońcy mistrzowskiego tytułu przeważali zwłaszcza w bloku i ataku. W tym pierwszym elemencie punktowali 10 razy, przy 5 blokach rywali. Siatkarze ze stolicy Niemiec zdobyli atakiem 36 punktów przy  53% efektywności w tym elemencie, pokonani zaś udanie atakowali 37 razy (48% skuteczności). W asach serwisowych było 3:2 dla podopiecznych Cedrica Enarda i Tomasza Wasilkowskiego. 10 punktów dla zwycięzców zdobył Benjamin Patch, liderem pokonanych był zaś Florian Lacassie, autor 11 punktów.

Emocji nie brakowało w rywalizacji 4. Po fazie zasadniczej SVG Lüneburg i 5. United Volleys Frankfurt. Ostatecznie lepsi okazali się ci wyżej notowani, ale musieli się sporo napocić.  Po przegranym pierwszym secie w drugiej i trzeciej partii lepsi okazali się gospodarze. Kulminacja emocji nastąpiła w kolejnej odsłonie, podopieczni Stelio DeRocoo i Rafała Murczkiewicza bronili już piłek meczowych ki ostatecznie wygrywając 33:31 doprowadzili do tie-breaka. SVG Lüneburg lepiej rozpoczął decydującą partię (5:2, 10:5) i prowadzenia nie oddał już do końca. W przeciągu całego meczu gospodarze okazali się lepsi w bloku (12:7) i bardziej efektywni w ataku (67 punktów, 53% skuteczności przy 71 punktach rywali i 50% skuteczności). Liderem zwycięzców był Ryan Sclater, zdobywca 29 oczek. Ekipy z Frankfurtu nie uchroniły przed porażką 33 punkty zdobyte przez Miliję Mrdaka.

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off ligi niemieckiej

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved