Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy M: W „polskim” meczu lepsza drużyna Kamila Ratajczaka

Niemcy M: W „polskim” meczu lepsza drużyna Kamila Ratajczaka

Faworytem meczu, w którym zmierzyło się VSG Coburg/Grub, którego barw broni Wojciech Kwiecień, i Netzhoppers KW Bestensee Kamila Ratajczaka, byli zdecydowanie podopieczni trenera Itamara Steina. Niespodziewanie jednak lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 3:0. Kolejnej porażki doznało CV Mitteldeutschland.

Netzhoppers KW Bestensee do meczu z VSG miało na koncie tylko jedno zwycięstwo, natomiast zespół, w którego składzie jest Wojciech Kwiecień, przegrał do tej pory tylko dwa mecze. Faworyta wskazać więc nie było trudno. Ostatecznie jednak doszło do niespodzianki. Początek meczu był jednak dość wyrównany, gospodarze wprawdzie prowadzili na obu przerwach technicznych, ale zaledwie 8:7 i 16:14. Jednak w końcówce VSG odskoczyło na 21:19. Podopieczni Mirko Culicia jednak absolutnie się tym nie zrazili, szybko odrobili straty i wygrali tę część meczu. W drugim secie także na obu przerwach technicznych nieznacznie prowadzili siatkarze Netzhoppers, a potem jeszcze podkręcili tempo. W końcówce odskoczyli już znaczniej, od stanu 21:18 pozwolili rywalom zdobyć dwa punkty, samemu punktując czterokrotnie. Trzeci i jak się okazało ostatni set przebiegał już w pełni pod dyktando gospodarzy, zanotowali oni w tej partii aż 70-procentową skuteczność ataku, przy zaledwie 20% gości. Ogromna różnica w tym elemencie przyczyniła się do tego, że VSG zdobyło w tej odsłonie zaledwie 12 punktów.

W przeciągu meczu gospodarze przeważali w ataku, kończąc spotkanie z 59-procentową skutecznością w tym elemencie, rywale zaś zanotowali zaledwie 41-procentową efektywność. Podopieczni Itamara Steina popełnili także zdecydowanie więcej własnych błędów. Netzhoppers zagrało bez dwóch zdań dobry mecz w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i zasłużenie wygrało. Kamil Ratajczak nie miał w tym meczu za wiele pracy, przyjął zaledwie 9 zagrywek notując znakomite 78% przyjęcia pozytywnego i 56% perfekcyjnego, 19 razy punktował Matthias Böhme (brat Marcusa, siatkarza Cuprum Lubin), będąc liderem swojego zespołu. Po drugiej stronie siatki Wojciech Kwiecień pojawił się na boisku w trzecim secie, nie zdobył punktu, dziesięć oczek zdobył Lubos Kostolani.

Netzhoppers KW Bestensee – VSG Coburg/Grub 3:0
(25:23, 25:20, 25:12)

Siatkarze „polskiego” Chemie Volley Mitteldeutschland jak na razie nie radzą sobie w tym sezonie dobrze, w ostatnim meczu zanotowali ósmą porażkę w sezonie. Beniaminek – United Volleys RheinMain już od początku meczu narzucił swój styl gry, prowadził w pierwszym secie 8:5, 16:10, 21:16 i pewnie objął prowadzenie 1:0. W drugim secie popularni „Piraci” przegrywali 4:8 i 12:16. Po drugiej przerwie technicznej zdołali zdobyć jednak zaledwie cztery oczka, przy 9 rywali. O walce można mówić jedynie w secie trzecim, Chemie Volley Mitteldeutschland prowadziło w nim nawet 16:15, ale ostatecznie nie zdołało przedłużyć rywalizacji.

Gospodarze lepiej radzili sobie w polu zagrywki, posyłając 5 asów, przy dwóch rywali. Ci jednak dominowali w bloku i ataku. W tym drugim elemencie zanotowali aż 65% efektywności przy 41% rywali, w punktach zdobywanych blokiem było 9:4 na korzyść gości. „Piratom” nie pomogła dobra postawa i 18 punktów Jarosława Lecha, siedem punktów zdobył Maciej Polański, dwa Janusz Górski i pięć kapitan drużyny Artur Augustyn. Na libero grał także Bartosz Sufa, a na zmiany weszli Łukasz Szablewski (1 punkt) i Marcin Brzeziński (2 punkty). Beniaminka Bundesligi do sukcesu poprowadził znakomicie grający, doświadczony Christian Dünnes, zdobył on 20 punktów.

Chemie Volley Mitteldeutschland – United Volleys RheinMain 0:3
(20:25, 16:25, 22:25)