Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy M: VfB o krok od finału, w drugiej parze remis

Niemcy M: VfB o krok od finału, w drugiej parze remis

W sobotę rozegrano drugie mecze półfinałowe niemieckiej Bundesligi. VfB Friedrichshafen pokonał na wyjeździe 3:1 SVG Lüneburg i prowadzi w rywalizacji do trzech wygranych 2:0. W drugiej parze Berlin Recycling Volleys zaskakująco łatwo poradził sobie w trzech setach z Hypo Tirol Alpenvolleys Unterhaching i wyrównał tym samym stan rywalizacji.

Po wygranej 3:0 w pierwszym meczu z Friedrichshafen siatkarze VfB przystępowali do drugiego meczu półfinałowego z SVG Lüneburg w roli faworytów, mimo że mecz odbywał się w hali rywala. W pierwszym secie w końcówce gospodarze prowadzili 21:17, ale przegrali do 23. W drugiej partii zacięta walka trwała do końca i tym razem górą byli podopieczni trenera Stefana Hübnera, którzy wygrywając do 22 wyrównali stan meczu. Pierwsze skrzypce w zespole SVG Lüneburg grał Ryan Sclater, który w całym meczu zdobył 15 punktów.

Trzeciego seta podopieczni trenera Vitala Heynena rozpoczęli od prowadzenia 8:1 i wysoko wygrali do 17. Również w trzeciej partii, mimo słabszego początku, przewaga VfB nie podlegała dyskusji. Przyjezdni wygrali do 17 i całe spotkanie 3:1, a to oznacza, że do awansu do finału siatkarzom z Friedrichshafen brakuje już tylko jednej wygranej. Najbliższa okazja we własnej hali w środę 17 kwietnia.W drużynie gości liderem był Bartłomiej Bołądź, który zdobył dla swojego zespołu 27 punktów, z czego 24 atakiem przy 63% skuteczności. Polski atakujący dodał do tego dwa asy serwisowe oraz jeden skuteczny blok. 16 punktów na swoim koncie miał Davis Sossenheimer.

W drugiej parze półfinałowej w pierwszym meczu w Insbrucku górą był zespół Hypo Tirol. Tym razem drużyny zmierzyły się ze sobą w Berlinie, gdzie gospodarze wygrali 3:0 w setach do 21, 15 i 21. Tylko w trzeciej partii podopieczni trenera Stefana Chrtianskiego walczyli z rywalami jak równy z równym, ale do stanu 16:15. Potem gospodarze, na ławce których w roli drugiego szkoleniowca zasiada Tomasz Wasilkowski odskoczyli i pewnie wygrali cały mecz, wyrównując stan rywalizacji play-off.

W zespole gospodarzy po 11 punktów zdobyli Jeffrey Jendryk Il, Moritz Reichert oraz Benjamin Patch. W drużynie gości taki sam dorobek punktowy miał Kirill Klets. Paweł Halaba zakończył spotkanie z 9 punktami na koncie, z czego 8 zostało zdobytych atakiem przy 53% skuteczności, a jeden zagrywką. Polski przyjmujący zanotował 53% odbioru pozytywnego i 13% dokładnego.