Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy M: VfB Friedrichshafen przedłużyło losy finałowej rywalizacji

Niemcy M: VfB Friedrichshafen przedłużyło losy finałowej rywalizacji

Siatkarze VfB Friedrichshafen przegrywali już w walce o mistrzostwo Niemiec 0:2. W dwóch pierwszych pojedynkach podopieczni Vitala Heynena musieli uznać wyższość Berlin Recycling Volleys. W trzecim finałowym starciu VfB udało się jednak wykorzystać atut własnego boiska i walka o złoty medal Bundesligi będzie miała jeszcze przynajmniej jedną odsłonę. Czwarty mecz finałowy odbędzie się w Berlinie już w najbliższą niedzielę.

Spotkanie we Friedrichshafen gospodarze rozpoczęli od zwycięstwa w premierowej partii. Od połowy seta VfB miało dwa lub trzy oczka przewagi i tę dowiozło do końca pierwszej części pojedynku. W drugiej odsłonie zespół prowadzony przez Vitala Heynena od początku do końca dyktował warunki na parkiecie (16:8). Wysokiej przewagi miejscowy zespół już nie wypuścił z rąk i pewnie wygrał tego seta. Goście ze stolicy Niemiec nie złożyli broni i pomimo straty na początku trzeciej odsłony (5:8) udało im się w końcówce wyjść na czteropunktowe prowadzenie w końcówce (21:17) i tym samym przedłużyli losy tego meczu. Inicjatywa w czwartej części spotkania leżała po stronie VfB, które w kluczowym momencie wygrywało już 21:16. Berlińczycy nie składali jednak broni i gospodarze wygrali tę partię dopiero 25:23.

Liderem miejscowego zespołu był Daniel Malescha oraz David Sossenheimer. Obaj ofensywni siatkarze zdobyli po 21 punktów, a cała drużyna z Friedrichshafen zagrała na 48 proc. skuteczności w ataku. Bartłomiej Bołądź wchodził na zmiany w każdej z czterech partii. Polski atakujący dostał 10 piłek, kończąc 6 z nich punktem i popełniając tylko jeden błąd. Zespół trenera Heynena wreszcie zagrał dobrze w polu zagrywki. Przy 11 błędach serwisowych aż 8 razy punktował bezpośrednio zza linii 9. metra, a autorem czterech asów serwisowych był Tomas Kocian. Po stronie Berlin Recycling Volleys najlepiej poradził sobie Paul Carroll, zdobywca 14 oczek, 12 dołożył Adam White, ale ich przyzwoita postawa w ofensywie nie wystarczyła, aby zakończyć rywalizację o złoty medal. Zespół prowadzony przez Steliana Moculescu minimalnie lepiej zagrał od rywali w bloku, 9 razy zatrzymując ataki przeciwników, a 5 „czap” zafundował im Graham Vigrass.