Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy M: VfB Friedrichshafen nadal niepokonane

Niemcy M: VfB Friedrichshafen nadal niepokonane

W sezonie 2018/2019 na parkietach niemieckiej Bundesligi dzieli i rządzi VfB Friedrichshafen. Ekipa prowadzona przez selekcjonera reprezentacji Polski w środę w czterech partiach pokonała United Volleys Rhein-main i ma już 14 punktów przewagi nad Berlin Recycling Volleys. W „polskim” meczu Hypo Tirol Alpenvolleys Unterhaching Bartosza Pietruczuka i Igora Grobelnego okazało się lepsze od Netzhoppers Solwo Königspark KW Kamila Ratajczaka.

VfB Friedrichshafen wciąż jest niepokonany w ramach rozrywek Bundesligi. W środę drużyna selekcjonera reprezentacji Polski, Vitala Heynena, w czterech setach pokonała United Volleys Rhein-main. Nie było to jednak łatwe spotkanie dla ekipy Bartłomieja Bołądzia, bowiem rywal tanio skóry nie sprzedał. W czwartym secie przegrywał np. 14:21, ale zdołał odrobić sporą część strat. Pokonani popełnili w tym spotkaniu jednak zdecydowanie więcej własnych błędów i to na pewno nie pomogło im w odniesieniu sukcesu. Ciężko im było także zatrzymać Bartłomieja Bołądzia. Atakujący VfB Friedrichshafen zdobył 19 punktów (16 atakiem przy 52% skuteczności i trzy blokiem. Dla United Volleys 21 punktów zdobył Moritz Karlitzek, a 19 Issei Otake.

W „polskim” meczu drużyna Bartosza Pietruczuka i Igora Grobelnego – Hypo Tirol Alpenvolleys Unterhaching pokonała Netzhoppers Solwo Königspark KW Kamila Ratajczaka, oddając rywalom tylko jednego seta. Było to już 10 zwycięstwo tej ekipy w sezonie i aktualnie plasuje się ona na 4. miejscu w tabeli. Netzhoppers Solwo Königspark KW z kolei z bilansem 5:12 zajmuje pozycję 9. Kluczem do sukcesu wyżej notowanej ekipy okazała się przede wszystkim lepsza skuteczność ataku (62% przy 44% rywali) oraz bloku (13:4). Bartosz Pietruczuk zdobył dla swojej ekipy, notując przy tym 32% przyjęcia pozytywnego i 32% perfekcyjnego), 9 punktów zaś Igor Grobelny 18, co było najlepszym wynikiem w zespole. Do 14 udanych ataków (78% skuteczności) dołożył także 4 bloki. Nieco gorzej poszło mu w przyjęciu, notując 25% odbioru pozytywnego i 25% perfekcyjnego. Po drugiej stronie siatki bardzo dobrze w przyjęciu spisał się Kamil Ratajczak. Libero zanotował 70% odbioru pozytywnego i 65% perfekcyjnego. Dobra gra Polaka, a także 23 punkty znanego z polskich boisk Björna Andrae nie pomogły jednak w odniesieniu sukcesu.

Berlin Recycling Volleys pod wodzą Steliana Moculescu nie miał żadnych kłopotów z pokonaniem zamykającego tabelę i będącego bez punktów Bergische Volleys Solingen. Siatkarze ze stolicy Niemiec przeważali w każdym elemencie i w żadnym z setów nie pozwolili rywalom przekroczyć granicy 20 punktów. 12 punktów dla BRV zdobył Graham Vigrass, a 11 Paul Carroll. TSV Herrsching w rozegranym już w styczniu awansem meczu pokonał TV Rottenburg 3:1, zaś starcie Volleyball Bisons Bühl z SVG Lüneburg zaplanowano na 7.03.