Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy M: VfB Friedrichshafen już w finale, ekipa Pawła Halaby przegrywa 1:2

Niemcy M: VfB Friedrichshafen już w finale, ekipa Pawła Halaby przegrywa 1:2

Za nami trzecie mecze półfinałowe w niemieckiej ekstraklasie siatkarzy. Awans do finału zapewniło sobie już VfB Friedrichshafen Bartłomieja Bołądzia, Adama Swaczyny i kierowane przez selekcjonera mistrzów świata, Vitala Heynena po raz trzeci pokonując SVG Lüneburg. Na swojego rywala aktualni wicemistrzowie kraju będą musieli jednak poczekać, bowiem w rywalizacji Berlin Recycling Volleys, gdzie asystentem trenera Enarda jest Tomasz Wasilkowski z Hypo Tirol Alpenvolleys Unterhaching Pawła Halaby jest 2:1 dla obrońców tytułu. Czwarty mecz w sobotę.

VfB Friedrichshafen było zdecydowanym faworytem rywalizacji z SVG Lüneburg i niespodzianki nie było. Podopieczni trenerów Vitala Heynena i Adama Swaczyny w środę przypieczętowali awans nie oddając rywalom nawet seta. Nie oznacza to jednak, że walki nie było, przyjezdni zwłaszcza w drugim secie zmusili wyżej notowanego rywala do wysiłku. Faworyci lepiej zagrywali i zanotowali też wyższą skuteczność ataku (50% przy 45% rywali), w asach serwisowych było 3:1, ale w bloku lepsi już byli goście (9:5). Wysoką, równą formę cały czas utrzymuje Bartłomiej Bołądź, który znów był liderem swojej ekipy, zdobył 21 punktów kończąc 18 z 31 ataków (58%) i dokładając 3 asy serwisowe. Po przeciwnej stronie siatki najwięcej punktował Ryan Sclater (12). MVP został wybrany Andreas Takvam, zaś najlepszym graczem ekipy pokonanej wybrany został Matthias Pompe.

W dwóch pierwszych setach Hypo Tirol Alpenvolleys Unterhaching z Pawłem Halabą w składzie było zespołem słabszym od Berlin Recycling Volleys. Podopieczni Stefana Chrtiansky’ego poderwali się do walki w secie trzecim, ale w kolejnej odsłonie przyjezdni zdołali przypieczętować zwycięstwo. Stołeczna ekipa lepiej przyjmowała, co umożliwiło Siergiejowi Grankinowi pokazanie swojego kunsztu, za co zresztą został po meczu nagrodzony nagrodą MVP, przeważała także w bloku (13:6). Oba zespoły podobnie spisały się w ataku, przyjezdni skończyli 52% ataków, ekipa Pawła Halaby zaś 51%. W asach serwisowych było 4:3 dla Hypo Tirol. Paweł Halaba zdobył 15 punktów, 10 atakiem przy 42% skuteczności, do tego dołożył 3 asy serwisowe i dwa bloki. Przyjął 20 zagrywek notując 65% odbioru pozytywnego i 15% perfekcyjnego. Najlepszym siatkarzem ekipy pokonanej został wybrany Kirill Klets, zdobywca 20 punktów.