Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy M: VfB Friedrichshafen już w finale, ekipa Pawła Halaby przegrywa 1:2

Niemcy M: VfB Friedrichshafen już w finale, ekipa Pawła Halaby przegrywa 1:2

fot. Aleksandra Twardowska

Za nami trzecie mecze półfinałowe w niemieckiej ekstraklasie siatkarzy. Awans do finału zapewniło sobie już VfB Friedrichshafen Bartłomieja Bołądzia, Adama Swaczyny i kierowane przez selekcjonera mistrzów świata, Vitala Heynena po raz trzeci pokonując SVG Lüneburg. Na swojego rywala aktualni wicemistrzowie kraju będą musieli jednak poczekać, bowiem w rywalizacji Berlin Recycling Volleys, gdzie asystentem trenera Enarda jest Tomasz Wasilkowski z Hypo Tirol Alpenvolleys Unterhaching Pawła Halaby jest 2:1 dla obrońców tytułu. Czwarty mecz w sobotę.

VfB Friedrichshafen było zdecydowanym faworytem rywalizacji z SVG Lüneburg i niespodzianki nie było. Podopieczni trenerów Vitala Heynena i Adama Swaczyny w środę przypieczętowali awans nie oddając rywalom nawet seta. Nie oznacza to jednak, że walki nie było, przyjezdni zwłaszcza w drugim secie zmusili wyżej notowanego rywala do wysiłku. Faworyci lepiej zagrywali i zanotowali też wyższą skuteczność ataku (50% przy 45% rywali), w asach serwisowych było 3:1, ale w bloku lepsi już byli goście (9:5). Wysoką, równą formę cały czas utrzymuje Bartłomiej Bołądź, który znów był liderem swojej ekipy, zdobył 21 punktów kończąc 18 z 31 ataków (58%) i dokładając 3 asy serwisowe. Po przeciwnej stronie siatki najwięcej punktował Ryan Sclater (12). MVP został wybrany Andreas Takvam, zaś najlepszym graczem ekipy pokonanej wybrany został Matthias Pompe.W dwóch pierwszych setach Hypo Tirol Alpenvolleys Unterhaching z Pawłem Halabą w składzie było zespołem słabszym od Berlin Recycling Volleys. Podopieczni Stefana Chrtiansky’ego poderwali się do walki w secie trzecim, ale w kolejnej odsłonie przyjezdni zdołali przypieczętować zwycięstwo. Stołeczna ekipa lepiej przyjmowała, co umożliwiło Siergiejowi Grankinowi pokazanie swojego kunsztu, za co zresztą został po meczu nagrodzony nagrodą MVP, przeważała także w bloku (13:6). Oba zespoły podobnie spisały się w ataku, przyjezdni skończyli 52% ataków, ekipa Pawła Halaby zaś 51%. W asach serwisowych było 4:3 dla Hypo Tirol. Paweł Halaba zdobył 15 punktów, 10 atakiem przy 42% skuteczności, do tego dołożył 3 asy serwisowe i dwa bloki. Przyjął 20 zagrywek notując 65% odbioru pozytywnego i 15% perfekcyjnego. Najlepszym siatkarzem ekipy pokonanej został wybrany Kirill Klets, zdobywca 20 punktów.

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off ligi niemieckiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved