Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy M: Stracony punkt VfB, niepokonany Hypo Tirol

Niemcy M: Stracony punkt VfB, niepokonany Hypo Tirol

Już tylko dwie drużyny zachowują miano niepokonanych w niemieckiej Bundeslidze siatkarzy. Są to VfB Friedrichshafen Bartłomieja Bołądzia, Adama Swaczyny i Vitala Heynena oraz Hypo Tirol Alpenvolleys Unterhaching Pawła Halaby. W środę jednak VfB straciło punkt w meczu z Helios Grizzlys Giesen, zaś Hypo Tirol w czterech setach pokonało TV Rottenburg. Drugiej porażki w sezonie doznało Netzhoppers KW Kamila Ratajczaka.

Nadspodziewanie zacięte spotkanie stoczyło VfB Friedrichshafen z Helios Grizzlys Giesen. Rozstrzygnęło się ono dopiero po tie-breaku, tym samym drużyna prowadzona przez selekcjonera mistrzów świata straciła pierwszy punkt w lidze. Nie bez znaczenia wydaje się, że jeszcze w niedzielę VfB stoczyło zwycięski bój o Superpuchar z Berlin Recycling Volleys. W środę żadna z ekip nie była w stanie przekroczyć 50% skuteczności ataku (VfB miało 49%, zaś rywale 38%), w bloku było 15:13 dla gości, a w asach serwisowych 9:5 także dla przyjezdnych. Spotkanie w ekipie VfB Friedrichshafen na pozycji atakującego rozpoczął Daniel Malescha, ale dość szybko zmienił go Bartłomiej Bołądź. Polak zdobył 18 punktów (17 atakiem przy 49% efektywności oraz 1 blokiem). Dużo punktowali także Sossenheimer (17 pkt.) i Protopsaltis (18 pkt.), którzy także weszli z kwadratu dla rezerwowych. Dla pokonanych 20 punktów zdobył Jerome Clere, w tym aż 5 zagrywką.

Wciąż bez starty punktowej jest Hypo Tirol Alpenvolleys Unterhaching, której to drużyny barw broni Paweł Halaba. Podopieczni Stefana Chrtiansky’ego spotkanie z zamykającym tabelę TV Rottenburg rozpoczęli od prowadzenia 2:0, ale w trzeciej partii górą byli już gospodarze. Ekipa Pawła Halaby w czwartej partii postawiła już jednak kropkę nad i. Mecz nie stał jednak na najwyższym poziomie, oba zespoły popełniały sporo błędów własnych. Goście jednak zdecydowanie lepiej zagrali w bloku (11:3), w asach serwisowych było 7:5 dla ekipy z Innsbrucka. Oba zespoły mocno przeciętnie zaprezentowały się w ataku, wygrani zanotowali w tym elemencie 45% skuteczności, pokonani 36%. Paweł Halaba wraz z byłym siatkarzem Aluronu Virtu Warty Zawiercie Hugo de Leonem Guimaraesem znów byli czołowymi postaciami w swojej ekipie. Obaj zdobyli po 16 punktów. Halaba na 22 ataki skończył 11 (50%), do tego dołożył 3 asy serwisowe i dwa bloki. Polak był głównym obiektem zainteresowań zagrywających przeciwników. Odebrał 32 zagrywki, notując 41% przyjęcia pozytywnego i 3% perfekcyjnego. Popełnił w tym elemencie jeden błąd. Dla pokonanych najwięcej punktowali Alex Duncan-Thibault i Tim Grozer. Pierwszy z nich zdobył 13 oczek, zaś młodszy brat Gyorgy Grozera zapunktował 12 razy.

Drugiej porażki w sezonie doznało Netzhoppers KW Kamila Ratajczaka. W meczu z SWD Powervolleys Düren dwa pierwsze sety były bardzo zacięte, zakończone na przewagi na korzyść gospodarzy. W trzeciej partii Netzhoppers już nie podjęło walki. SWD Powervolleys Düren lepiej spisało się w ataku, notując w tym elemencie 48% skuteczności przy 43% rywali, w asach serwisowych było 7:2, a w bloku 6:5 dla zwycięzców. Kamil Ratajczak grając na pozycji libero, odebrał 15 zagrywek, notując 40% przyjęcia pozytywnego i 13% perfekcyjnego, popełnił dwa błędy. Dla zwycięzców 22 oczka zdobył Sebastian Gevert, zaś dla pokonanych 19 razy zapunktował Dirk Westphal.

Berlin Recycling Volleys wywiązał się z roli faworyta i zainkasował trzy punkty w starciu z WWK Volleys Herrsching, przegrywając na przewagi tylko trzeciego seta. 20 punktów dla obrońców tytułu zdobył Benjamin Patch. SVG Lüneburg zaś w czterech setach pokonał młodzież z VCO Berlin. Liderem tabeli jest VfB Friedrichshafen z 11 oczkami, Hypo Tirol zajmuje drugie miejsce ze stratą dwóch oczek, ale ma o jeden mecz rozegrany mniej. Netzhoppers KW Kamila Ratajczaka zajmuje pozycję 9. Tabelę zamykają Helios Grizzlys Giesen, VCO Berlin i TV Rottenburg, które nie wygrały jeszcze meczu.