Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy M: Rozgrywki wystartowały

Niemcy M: Rozgrywki wystartowały

W Niemczech rozpoczęła się już Bundesliga. W pierwszej rundzie spotkań doszło do „polskiego” pojedynku, w którym Berlin Recycling Volleys w składzie z Adamem Kowalskim pokonał Netzhopper KW-Bestensee, którego barw broni Kamil Ratajczak. Rafał Prokopczuk i jego Heitec Volleys Eltmann musiało natomiast uznać wyższość VfB Friedrichshafen.

Chociaż to Netzhopper KW-Bestensee lepiej rozpoczął starcie z Berlin Recycling Volleys, wygrywając premierową odsłonę 25:20, to już w kolejnej warunki na parkiecie dyktowali gracze ze stolicy Niemiec. To oni triumfowali 25:13, w kolejnych odsłonach również szybko narzucali swój rytm gry i pewnie wygrali także kolejne sety, inkasując na swoim koncie komplet punktów. Liderem Berlin Recycling Volleys był Kyle Ensing, który zapisał na swoim koncie 19 oczek. Na parkiecie nie pojawił się natomiast polski libero, Adam Kowalski. Po stronie gospodarzy najwięcej punktów wywalczył Dirk Westphal, a Kamil Ratajczak całkiem dobrze poradził sobie w przyjęciu, notując 56% perfekcyjnego i tyle samo pozytywnego odbioru.

Większych szans w starciu z VfB Friedrichshafen nie mieli gracze Heitec Volleys Eltmann, którzy jedynie w trzecim secie nawiązali wyrównaną walkę. To jednak nie wystarczyło, aby przedłużyć losy meczu. VfB mogło liczyć na Nikolę Gjorgiewa, który wywalczył 16 oczek. Rafał Prokopczuk w barwach gości pojawił się na boisku w drugim secie, ale nie wniósł zbyt wiele w poczynania swojej ekipy.

Cztery sety były potrzebne, aby wyłonić zwycięzcę meczu SVG Luneburg z Volleyball Bisons Buhl. Goście triumfowali jedynie w trzeciej odsłonie i komplet punktów został na terenie SVG. To gospodarze lepiej prezentowali się w ofensywie, a także w bloku, natomiast pierwsze skrzypce grał Jannik Porner, mogący pochwalić się aż 26 oczkami. Cztery partie rozegrali również siatkarze Helios Grizzlys Giesen i Volleys Herrsching, zwycięsko z tego starcia wyszli gracze z Herrsching, którzy dominowali w ataku, choć gospodarze aż 17 razy zatrzymywali ich blokiem. Także mecz Hypo Tirol AlpenVolleys i TV Rottenburg miał cztery odsłony, a miejscowy zespół tylko w trzeciej ustąpił pola przyjezdnym. Paulo Costa wziął na swoje barki ciężar zdobywania punktów, kończąc spotkanie z 22 oczkami, a jego zespół na przestrzeni całego meczu był bardziej skuteczny.

Dopiero 30 października zostanie rozegrane ostatnie spotkania 1. kolejki, w którym United Volleys Frankfurt podejmą Powervolleys Duren.