Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy M: Kryzys VfB, berlińczycy powiększają przewagę

Niemcy M: Kryzys VfB, berlińczycy powiększają przewagę

fot. Eckhard Herfet berlin-recycling-volleys-de

Kolejnej porażki w niemieckiej Bundeslidze doznał VfB Friedrichshafen. Siatkarze znad Jeziora Bodeńskiego w 15. serii spotkań przegrali wyjazdowe spotkanie we Frankfurcie i spadli na trzecie miejsce w tabeli. Przewagę nad rywalami powiększył do 12 punktów lider z Berlina. Na ósme, premiowane grą w play-off miejsce w tabeli wskoczył zespół Netzhoppers KW-Bestensee z w składzie.

VfB Friedrichshafen przegrał po raz piąty w tym sezonie i spadł na trzecie miejsce w tabeli. Zespół VfB w 15. kolejce spotkań niemieckiej Bundesligi pojechał do Frankfurtu i musiał uznać wyższość gospodarzy, bowiem zdołał wygrać tylko jednego seta. W zespole United Volleys świetnie zagrał Milija Mrdak, który zdobył 21 punktów. Obecnie frankfurtczycy, którzy zajmują 4. miejsce w tabeli, tracą do VfB trzy punkty.Potknięcie rywali w tabeli wykorzystał Hypo Tirol Haching, który bez problemu w trzech setach wygrał we własnej hali z Powervolleys Düren. Tyrolczycy wprawdzie wyprzedzają VfB lepszym bilansem setów, jednak teraz na pewno nie będą chcieli dać się wyprzedzić. W niedzielnym meczu w Innsbrucki 18 punktów dla gospodarzy zdobył Paulo Costa da Silva.

Do 12 punktów nad rywalami swoją przewagę powiększył lider tabeli z Berlina. Berlin Recycling Volleys bez problemów wygrał wyjazdowe spotkanie z TV Rottenburg i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli. 18 punktów dla zwycięskiego zespołu zdobył Cody Kessel, a polski libero Adam Kowalski całe spotkanie spędził w kwadracie dla rezerwowych.

Powody do radości z powodu porażki rywali z Rottenburga i wygranej z Volleyball Bisons Bühl mieli siatkarze Netzhoppers KW-Bestensee. Kamil Ratajczak i jego koledzy wygrali w sobotę 3:1 i awansowali na 8. miejsce w tabeli, które daje udział w play-off. Świetne spotkanie rozegrał Casey Schouten, który zdobył dla zwycięskiego zespołu 28 punktów. Ratajczak rozegrał cały mecz na pozycji libero, notując 64% pozytywnego przyjęcia i aż 61% dokładnego.

W ostatnim rozegranym w ten weekend meczu WWK Volleys Herrsching pokonał na wyjeździe 3:0 SVG Lüneburg i zrównał się z rywalami punktami. Zespół gości do wygranej poprowadził Dorde Ilić, który miał na swoim koncie 15 punktów. Spotkanie zespołów z dołu tabeli pomiędzy Helios Grizzlys Giesen i Heitec Volley Eltmann zostało przełożona na 26 lutego, a następną kolejkę zespoły niemieckiej Bundesligi rozegrają już w środę.

Zobacz również:
Wyniki i tabela niemieckiej Bundesligi siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved