Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy M: Finał nie dla Pawła Halaby

Niemcy M: Finał nie dla Pawła Halaby

fot. alpenvolleys.com

Poznaliśmy finalistów Bundesligi siatkarzy w sezonie 2018/2019. Do ekipy VfB Friedrichshafen, która wcześniej awansowała do walki o mistrzostwo Niemiec, w sobotę dołączyła drużyna Berlin Recycling Volleys, która w półfinałowej rywalizacji w czterech starciach pokonała Hypo Tirol Alpenvolleys Unterhaching i broniącego barw tego klubu Pawła Halabę, który odebrał po meczu brązowy medal. O mistrzostwo będą mieli okazję powalczyć Bartłomiej Bołądź (VfB) i asystent Vitala Heynena Adam Swaczyna, a także Tomasz Wasilkowski – drugi trener zespołu z Berlina.

Siatkarze z Friedrichshafen do finału awansowali już w środę, po trzymeczowej rywalizacji z SVG Lüneburg, któremu nie dali większych szans. Natomiast zespół Pawła Halaby udanie rozpoczął półfinał z Berlin Recycling Volleys, ale po wygranym pierwszym starciu, w kolejnych było już niestety gorzej. Zespół ze Stolicy Niemiec wygrał kolejne trzy spotkania i awansował do finałowej walki. W ostatnim meczu, rozgrywanym w Berlinie, do zwycięstwa gospodarze potrzebowali minimalnej liczby setów, choć w pierwszej i ostatniej partii przyjezdni dali im się nieźle we znaki, a o wygranej decydowały ostatnie chwile setów.Zespół prowadzony przez Cedrica Enarda i Tomasza Wasilkowskiego w odsłonienie premierowej oddał delikatnie inicjatywę rywalom, którzy skuteczniejsi byli w ataku. Różnice były jednak niewielkie, a w najważniejszym momencie berlińczycy potrafili w pełni zmobilizować się i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W drugiej części meczu miejscowi utrzymali swój solidny poziom gry w ataku, z kolei siatkarze Hypo Tirol mieli z tym elementem więcej problemów. Ekipa BR Volleys zaczęła też lepiej blokować, co w połowie seta pozwoliło jej uzyskać wyraźne prowadzenie, które jeszcze urosło w ostatnim etapie partii. Wydawało się, że zespół z Unterhaching przedłuży sobotnią rywalizację, a mogło tak się stać ze względu na błędy, jakie głównie w polu zagrywki, zaczęli popełniać miejscowi. Prowadzenie przyjezdnych rosło (16:12) i wydawało się, że nadwyżkę tę utrzymają do końca (21:17). Po raz kolejny w decydującym momencie drużyna z Berlina odrobiła jednak straty i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść, kończąc tym samym mecz i cały półfinał.

Ważną rolę w drodze do wygranej w zespole z Berlina odegrali Samuele Tuia oraz Jeffrey Jendryk. Obaj zawodnicy zdobyli kolejno 13 i 12 punktów. Dobre zmiany dawał także Kyle Russell (7 punktów). Drużynie gości nie pomogła dobra postawa Pawła Halaby, który był najlepiej punktującym w całym spotkaniu (16 punktów, ratio +11). Polski przyjmujący skończył 14 z 27 ataków, dwa razy punktował blokiem oraz w przyjęciu zanotował skuteczność na poziomie 79 i 50%.

Zobacz również:
Wyniki rundy play-off ligi niemieckiej siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved