Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy M: Czołówka zgodnie wygrała swoje mecze

Niemcy M: Czołówka zgodnie wygrała swoje mecze

W sobotę i niedzielę rozegrane zostały mecze 17. kolejki niemieckiej Bundesligi siatkarzy, a zespoły z czołówki tabeli pewnie wygrały swoje mecze. Pozycję lidera ze sporą przewagą nad rywalami utrzymuje zespół Berlin Recycling Volleys, na ostatnim miejscu w tabeli wciąż  znajduje się  Heitec Volley Eltmann z Rafałem Prokopczukiem w składzie. O miejsce w play-off cały czas walczy Netzhoppers KW-Bestensee, którego barwy reprezentuje Kamil Ratajczak.

Pewne zwycięstwo w Lüneburgu odniósł lider tabeli, Berlin RV, który pokonał miejscowy zespół SVG w trzech setach. Tym razem liderem berlińczyków był z 14 punktami na koncie Jeffrey Jendryk II, ale na uwagę zasługuje również 63% skuteczność w ataku Benjamina Patcha. Adam Kowalski w roli libero pojawiał się na boisku w drugiej partii spotkania.

Problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miał również drugi w tabeli Hypo Tirol Alpenvolleys Haching, który w trzech setach pokonał u siebie Volleyball Bisons Bühl. Dobry mecz w barwach Tyrolczyków rozegrał Jerome Clere, zdobywca 18 punktów. Trzech setów do wygrania potrzebował również zespół z Frankfurtu. United Volleys pokonali na wyjeździe Netzhoppers KW-Bestensee i utrzymali trzecie miejsce w tabeli. Zespół gości do wygranej poprowadził Milija Mrdak, który punktował21 razy. W zespole gospodarzy Kamil Ratajczak w roli libero zanotował 70% pozytywnego przyjęcia i jednocześnie 70% dokładnego.

W końcu przełamali się siatkarze VfB Friedrichshafen, którzy po ostatnich porażkach zmierzyli się na wyjeździe z przedostatnim w tabeli Helios Grizzlys Giesen. Mimo przegranego pierwszego seta VfB udało się wygrać za trzy punkty, a pierwsze skrzypce w tym meczu w zespole z Friedrichshafen grali Tomas Krisko (21 pkt.) oraz Daniel Malescha (17 pkt.). Ostatnie miejsce w tabeli nadal zajmuje zespół Rafała Prokopczuka, Heitec Volley Eltmann. Tym razem outsider przegrał wyjazdowy mecz z walczącym o miejsce w czołowej ósemce TV Rottenburg. Liderem zespołu gospodarzy był Tim Grozer, który zdobył 24 punkty. Polski rozgrywający rozegrał całe spotkanie, zdobywając również 3 punkty (jeden blok, dwa ataki).

W ostatnim meczu tej serii spotkań piąty w tabeli WWK Volleys Herrsching odniósł cenną wygraną, pokonując we własnej hali 3:1 Powervolleys Düren. Świetne zawody rozegrał w barwach gospodarzy Jalen Penrose (25 pkt.), który zanotował 62% skuteczność w ataku.