Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy M: Cenna wygrana i awans w tabeli Kamila Ratajczaka

Niemcy M: Cenna wygrana i awans w tabeli Kamila Ratajczaka

Drużyna Kamila Ratajczaka – Netzhoppers KW-Bestensee usilnie próbuje zapewnić sobie miejsce w fazie play-off ligi niemieckiej. Jak na razie idzie jej to dobrze, a zespół polskiego libero odniósł w ten weekend kolejne zwycięstwo. Niespodzianki nie sprawiła ekipa Rafała Prokopczuka, która zapisała na swoim koncie trzynastą porażkę w tym sezonie i zamyka tabelę Bundesligi siatkarzy. Adam Kowalski i jego Berlin RV swój mecz tej kolejki rozegrają dopiero we wtorek.

Zespół ze stolicy Niemiec niezależnie od wyniku tego spotkania z pewnością nie zmieni swojej lokaty w zestawieniu ligi. Siatkarze Berlin Recycling Volleys od dawna dzierżą pałeczkę pierwszeństwa w rozgrywkach i plasują się na pozycji lidera z dużą przewagą nad kolejnym United Volleys Frankfurt. Wiceliderzy w ostatnim meczu dopisali do swojego konta komplet punktów za wygraną w czterech setach z Helios Grizzlys Giesen, a mimo to z jednym meczem rozegranym więcej mają o 9 punktów mniej od berlińczyków. Tyle samo punktów co zespół z Frankfurtu (38) mają także Hypo Tirol Alpenvolleys Haching i VfB Friedrichshafen. Obie drużyny zmierzyły się w ten weekend ze sobą i góra okazał się ten drugi team. Siatkarze VfB wrócili ostatnio na ścieżkę zwycięstw, a ta kolejna wygrana pozwoliła im włączyć się do walki w czołówce rozgrywek. Miejscowi nie musieli w dodatku bardzo się natrudzić, by odnieść zwycięstwo, zespół z Unterhaching popełniał w tym meczu katastrofalną liczbę błędów, co tylko ułatwiło VfB wygraną. Do wygranej miejscowych poprowadził Nikola Gjorgiew, zdobywca 24 punktów.Ważną wygraną odniósł Netzhoppers KW-Bestensee, w którym występuje Kamil Ratajczak. Zespół Polaka walczy o udział w play-off, robi to w dodatku skutecznie. W 18. kolejce drużyna Bestensee wygrała z wyżej plasującym się SVG Lüneburg 3:1, dzięki czemu awansowała w tabeli o dwie pozycje (na 7. miejsce) i traci do swoich ostatnich rywali zaledwie punkt. Należy dodać, że Netzhopperrs mają o jeden mecz rozegrany mniej. W ostatnim starciu zespół polskiego libero odparł natarcie rywali, którzy szaleli w polu zagrywki (11 asów serwisowych). To wystarczyło im, by wygrać tylko drugą partię, w której zagrywką zdobyli bezpośrednio 6 punktów. W pozostałych setach karty rozdawali gospodarze, w szeregach których bardzo dobrze spisywali się Adam Casey Schouten (24 punkty) i Dirk Westphal (18 punktów). Kamil Ratajczak przyjął w sumie 18 zagrywek, przy czym pomylił się tylko raz, notując skuteczność na poziomie 56% (47% perfekcyjnego przyjęcia).

Nie zmieniła się sytuacja ekipy Rafała Prokopczuka. Heitec Volley Eltmann przegrał trzynasty mecz w sezonie, urywając we własnej hali tylko seta WWK Volleys Herrsching. Mimo że atak prezentował się po obu stronach podobnie, to jednak goście, którzy w tym starciu zagrali w mocno okrojonym składzie, wyraźnie przeważali w polu zagrywki i w bloku (11 asów serwisowych i 10 bloków). Zespół Polaka nie był w stanie odpowiedzieć choć trochę w tych elementach. Po stronie gości pierwsze skrzypce grał Jalen Penrose, zdobywca 28 punktów. Prokopczuk pojawiał się na boisku na zmiany w drugim i trzecim secie, natomiast czwartego rozpoczął już od początku. W tym czasie zdobył trzy punkty, jeden zagrywką oraz dwa atakiem.

Jedyne trzysetowe starcie w tej kolejce rozegrały ekipy Volleyball Bisons Bühl i TV Rottenburg. Wygrali w nim gospodarze, którzy byli dużo skuteczniejsi we wszystkich elementach. Dodatkowo bardzo dobrze spisywał się Gregory Petty, który utrzymywał wysoką skuteczność ataku, a także pięć razy posłał na stronę rywali asa serwisowego.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi niemieckiej siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved