Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy M: Berlińczycy i VfB na czele tabeli po dwóch kolejkach

Niemcy M: Berlińczycy i VfB na czele tabeli po dwóch kolejkach

Od wtorku do piątku rozgrywana była 2. seria spotkań niemieckiej Bundesligi siatkarzy. Komplet punktów na swoim koncie mają Berlin RV z Adamem Kowalskim w składzie oraz VfB Friedrichshafen. Po raz drugi przegrał  Heitec Volley Eltmann, którego barwy reprezentuje Rafał Prokopczuk. Dwie porażki na koncie ma również drużyna Kamila Ratajczaka – Netzhoppers KW-Bestensee.

Berlin Recycling Volleys z Adamem Kowalskim w roli libero wygrał swój drugi mecz w tym sezonie. Tym razem siatkarze ze stolicy pokonali pewnie w trzech setach Helios Grizzlys Giesen i zajęli fotel lidera. We wtorkowym spotkaniu, w którym berlińczycy łatwo wygrali dwa pierwsze sety, w trzecim pokonując rywala na przewagi, wyróżnili się Kyle Ensing (16 pkt.) oraz Samuele Tuia (14 pkt.). Polski libero pojawiał się na boisku tylko w trzecim secie, wspierając obronę berlińczyków. Całe spotkanie na tej pozycji grał Julian Zenger.

Drugi mecz wygrali również siatkarze VfB Friedrichshafen, którzy podobnie jak Berlin RV mają na swoim koncie komplet punktów. Podopieczni trenera Michaela Warma pierwszego seta przegrali po niezwykle zaciętej walce na przewagi 37:39. W drugim secie, również na przewagi (26:24) lepsi byli już siatkarze VfB. Przyjezdni dość łatwo rozstrzygnęli na swoją korzyść trzecią odsłonę, a w czwartej znów pokonali rywala na przewagi. 26 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył w tym spotkaniu Nikola Gjorgiew.

Zacięty mecz obserwowali kibice w Herrsching, gdzie zespół WWK Volleys uległ po tie-breaku Hypo Tirol Haching. Gospodarze prowadzili już w tym spotkaniu 2:0, ale przyjezdni odwrócili losy spotkania i wygrywając tie-breaka 15:11 zapewnili sobie drugie zwycięstwo w sezonie. Świetny mecz rozegrał Paulo Victor Costa da Silva, który zdobył dla zwycięskiego zespołu 28 punktów. Tie-breakiem skończył się również mecz w Rottenburgu, gdzie miejscowy TV uległ SVG Lüneburg 2:3. Gości w tym spotkaniu do wygranej poprowadzili Jannik Pörner (18 pkt.) oraz Anton Brehme (17 pkt.). SVG Lüneburg również ma na swoim koncie dwa zwycięstwa i punkt straty do prowadzącej dwójki.

Drugiej porażki w tym sezonie doznał zespół Heitec Volley Eltmann, którego barwy reprezentuje Rafał Prokopczuk. Podopieczni trenera Marco Donata ulegli we własnej hali 1:3 United Volleys Frankfurt i z zerowym dorobkiem punktowym zamykają tabelę Bundesligi. Rafał Prokopczuk wszedł z ławki rezerwowych jedynie w pierwszym secie na zagrywkę. W zwycięskim zespole po 17 punktów zdobyli w tym meczu Floris van Rekom oraz Milija Mrdak.

W ostatnim meczu drugiej serii spotkań Powervolleys Düren pokonało we własnej hali 3:1 Netzhoppers KW-Bestensee. Dla zespołu Kamila Ratajczaka była to druga porażka z rzędu. Polski libero grał całe spotkanie, notując 48% pozytywnego i 16% dokładnego przyjęcia przy dwóch błędach w tym elemencie. Gospodarzy do wygranej poprowadził Sebastian Gevert, który punktował 23 razy.