Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy: Koniec rundy zasadniczej u panów, Ladies in Black w półfinale

Niemcy: Koniec rundy zasadniczej u panów, Ladies in Black w półfinale

fot. vfb-volleyball.de

Ladies in Black po raz drugi pokonały VC Wiesbaden i tym samym ekipa, której barw broni Karolina Piśla, zameldowała się w półfinale ligi niemieckiej. U panów zakończyła się natomiast runda zasadnicza, w której dominowali gracze VfB Friedrichshafen, kończąc ją trzysetowym zwycięstwem. Po spotkaniu rozgrywający VfB Simon Tischer poinformował, że jest to jego ostatni sezon gry i po zakończeniu trwających rozgrywek zawiesi buty na kołku. 

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego wysokie zwycięstwo nad TV Rottenburg zanotował zespół Hypo Tirol AlpenVolleys Haching. Pojedynek trwał zaledwie 72 minuty, a jedynie w drugiej odsłonie gościom z Rottenburga udało się dobrnąć do granicy 20 oczek. Swoją ekipę do zwycięstwa poprowadzi duet Igor Grobelny – Bartosz Pietruczuk. Grobelny zanotował 59 proc. skuteczności ataku, a do 10 oczek w ofensywie dołożył trzy punktowe bloki i asa serwisowego. Bartosz Pietruczuk wywalczył natomiast 10 oczek, z których 9 zapisał na swoim koncie w ataku i podobnie jak Grobelny raz zapunktował bezpośrednio zza linii 9. metra. Tym samym Hypo Tirol zmagania w rundzie zasadniczej zakończył na piątym miejscu i w ćwierćfinale zagra z SWD Powervolleys Düren.Tempa pod koniec nie zwolnili również siatkarze VfB Friedrichshafen, którzy na wyjeździe 3:0 pokonali SVG Lüneburg i na przestrzeni całej rundy zasadniczej przegrali zaledwie dziewięć setów. I tym razem zespół prowadzony przez Vitala Heynena pojedynek zakończył w trzech odsłonach, a w tym starciu odpoczywał Bartłomiej Bołądź. Polaka zastąpił Daniel Malescha, ale to Martin Atanasow został najlepiej punktującym siatkarzem w ekipie VfB, kończąc mecz z dorobkiem 12 oczek. Wygraną w rundzie zasadniczej drużyna z Friedrichshafen zapewniła sobie już wcześniej, a w pierwszej rundzie play-off czeka ją starcie z Volleyball Bisons Bühl. Po zwycięstwie zakończenie swojej sportowej kariery ogłosił Simon Tischer, rozgrywający VfB, który powrócił do Friedrichshafen w 2014 roku.  – Myślę, że teraz przyszedł na to odpowiedni moment – mówił doświadczony rozgrywający.

Tuż poza czołową ósemką zmagania zakończyli siatkarze Netzhoppers Königs KW, którzy nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z United Volleys Rhein-main. Za każdym razem to gospodarze szybko narzucali swój rytm gry i choć w przyjęciu dobrze zaprezentował się Kamil Ratajczak, to zawiodła głównie ofensywa jego zespołu. Libero na 20 odbiorów zagrywki pomylił się 2 razy, 40 proc. przyjął pozytywnie, a 25 proc. perfekcyjnie.

Pięciosetowy pojedynek stoczyły zespoły TSV Gerrsching i SWD Powervolleys Düren i ze zwycięstwa w tym wyrównanym starciu mogli cieszyć się siatkarze TSV, kończąc zmagania fazy zasadniczej na szóstym miejscu. SWD Powervolleys Düren to natomiast czwarta ekipa ligowej tabeli. Bez niespodzianki obyło się w starciu Berlin Recycling Volleys z Volleyball Bisons Bühl, które zakończyło się w trzech setach na korzyść ekipy ze stolicy Niemiec. Goście jedynie w drugiej odsłonie zapisali na swoim koncie więcej niż 20 punktów, ale pomimo tego udało im się zakwalifikować do ćwierćfinałów.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi niemieckiej mężczyzn


Siatkarki Ladies in Black Aachen poszły za ciosem także w drugim meczu ćwierćfinałowym. Zespół, którego barw broni Karolina Piśla, bez straty seta pokonał VC Wiesbaden, choć rywalki najtrudniejsze warunki postawiły w trzeciej odsłonie, w której prowadziły już 16:13. Ostatecznie jednak ta partia, a co za tym idzie cały mecz padły łupem gospodyń. Co prawda Ladies in Black niewiele gorzej zaprezentowały się w ofensywie, to o wiele lepiej poradziły sobie w pozostałych elementach siatkarskiego rzemiosła. Karoliny Piśli zabrakło na boisku, a liderką zwycięskiej drużyny była Mckenzie Adams, zapisując na swoim koncie 12 punktów.

W pozostałych parach ćwierćfinałowych wygraną bez straty seta w całej rywalizacji zapewniły sobie siatkarki Allianz MTV Stuttgart, pokonując Rote Raben Vilsbiburg, a szybko zakończyła się również walka pomiędzy USC Munster i Palmberg Schwerin. Lepsza w tej parze okazała się ekipa Palmberg, która ponownie wygrała spotkanie 3:0. Jedynie walka pomiędzy Dresdner SC i SC Poczdam trwa nadal. Drugi mecz wygrały bowiem siatkarki z Drezna, a spotkanie decydujące o tym, która ekipa awansuje do strefy medalowej, odbędzie się 28 marca.

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off ligi niemieckiej kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved