Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy K:  Wyczekana wygrana ekipy trenera Żarczyńskiego

Niemcy K:  Wyczekana wygrana ekipy trenera Żarczyńskiego

Długo musiały czekać na drugie zwycięstwo w sezonie siatkarki VfB Suhl Thuringen. Podopieczne Mateusza Żarczyńskiego pokonały w miniony weekend Ladies in Black Aachen i zdobyły komplet punktów. Nie zmieniło to jednak ich sytuacji w tabeli ligi niemieckiej siatkarek. Zespół Darii Przybylak swój mecz rozegra w środę, ale nie będzie miał on wpływu na jego miejsce w zestawieniu.

Do końca rundy zasadniczej ligi niemieckiej siatkarek pozostały dwie kolejki. Teoretycznie ekipa VfB Suhl ma jeszcze szanse, by odbić się od dna tabeli, jednak musi liczyć na ewentualne potknięcia ekipy z Erfurt. Jak na razie zespół trenera Żarczyńskiego robi co może, by opuścić niechlubną pozycję. W ostatnim starciu siatkarki z Thuringen pokonały dużo wyżej plasujący się team z Aachen, a mecz zakończył się w czterech setach. Miejscowe zaczęły to spotkanie fatalne, a rywalki już w pierwszych akcjach wypracowały duże prowadzenie, które utrzymywało się przed całą partię premierową. W kolejnych setach VfB Suhl wstrzelił się zagrywką, co zmieniło bieg meczu. Bardzo dobre akcje w bloku (tym elementem miejscowe zdobyły w trzecim secie 6 punktów) oraz skuteczna postawa w ataku sprawiły, że gra na boisku mocno się wyrównała. Zaskoczone rywalki miały coraz większe problemy i w ostatniej odsłonie zupełnie nie radziły sobie z podopiecznymi trenera Żarczyńskiego. Wśród nich świetne zawody zagrała Elizabeth Karis Watson, która zdobyła 15 punktów (ratio +13). Punkt więcej zdobyła Tereza Patockova. Wśród przyjezdnych ciężar gry spoczywał na duecie Polder/Storck, jednak w decydujących momentach także i on zawodził.

Ciekawie prezentuje się sytuacja w czołówce ligi. Liderki z SSC Palmberg Schwerin wygrały swoje spotkanie z dużo niżej notowanymi rywalkami z Wiesbaden 3:0. Mecz miał praktycznie jednostronny przebieg. Ekipa gości zerwała się do walki w drugiej odsłonie, w której prowadziła do jej połowy. Im bliżej końca, tym miejscowe coraz mocniej przewodziły grze i wygrały ją do 21. Prym w SSC Palberg wiodła Nele Barber (21 punktów). Po tej  kolejce zespół ze Schwerin ma tyle samo punktów co drugi Allianz MTV Stuttgart. Ta drużyna w ostatnim meczu pokonała na wyjeździe przedostatni Schwarz-Weiß Erfurt, ale dała sobie urwać seta. Wśród wiceliderek tabeli najlepiej spisywała się ich kapitan – Krystal Rivers, która zdobyła 18 punktów. Choć w czołówce jest ścisk, warto zauważyć, że zespół ze Stuttgartu ma o jeden rozegrany mecz mniej niż pierwszy SSC. Walka o pierwszą lokatę będzie się więc toczyła od końca rundy zasadniczej.

W innym spotkaniu 20. kolejki siatkarki USC Munster nie miały żadnych problemów z pokonaniem u siebie NawaRo Straubing. Miejscowe spisywały się dużo lepiej w każdym elemencie, natomiast Lena Grosse i spółka zupełnie oddały im pole w trzeciej odsłonie, w której pogubiły się zupełnie w ataku, kończąc ich zaledwie 6. W zespole z Munster brylowała Ivana Vanjak, która zdobyła 20 punktów. Ostatnie starcie tej kolejki rozegrane zostanie w środę, a zespół Darii Przybylak – Rote Raben Vilsbiburg podejmować będzie w nim SC Poczdam. Drużyna Polki plasuje się na 4. miejscu w tabeli, ma dwa punkty przewagi nad piątym Dresdner SC, który ma  o jeden mecz na koncie więcej. Z kolei nad ekipą Polki znajdują się jej najbliższe rywalki, ale do zespołu z Poczdamu Rote Raben traci osiem punktów.

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.