Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy K:  Wyczekana wygrana ekipy trenera Żarczyńskiego

Niemcy K:  Wyczekana wygrana ekipy trenera Żarczyńskiego

Długo musiały czekać na drugie zwycięstwo w sezonie siatkarki VfB Suhl Thuringen. Podopieczne Mateusza Żarczyńskiego pokonały w miniony weekend Ladies in Black Aachen i zdobyły komplet punktów. Nie zmieniło to jednak ich sytuacji w tabeli ligi niemieckiej siatkarek. Zespół Darii Przybylak swój mecz rozegra w środę, ale nie będzie miał on wpływu na jego miejsce w zestawieniu.

Do końca rundy zasadniczej ligi niemieckiej siatkarek pozostały dwie kolejki. Teoretycznie ekipa VfB Suhl ma jeszcze szanse, by odbić się od dna tabeli, jednak musi liczyć na ewentualne potknięcia ekipy z Erfurt. Jak na razie zespół trenera Żarczyńskiego robi co może, by opuścić niechlubną pozycję. W ostatnim starciu siatkarki z Thuringen pokonały dużo wyżej plasujący się team z Aachen, a mecz zakończył się w czterech setach. Miejscowe zaczęły to spotkanie fatalne, a rywalki już w pierwszych akcjach wypracowały duże prowadzenie, które utrzymywało się przed całą partię premierową. W kolejnych setach VfB Suhl wstrzelił się zagrywką, co zmieniło bieg meczu. Bardzo dobre akcje w bloku (tym elementem miejscowe zdobyły w trzecim secie 6 punktów) oraz skuteczna postawa w ataku sprawiły, że gra na boisku mocno się wyrównała. Zaskoczone rywalki miały coraz większe problemy i w ostatniej odsłonie zupełnie nie radziły sobie z podopiecznymi trenera Żarczyńskiego. Wśród nich świetne zawody zagrała Elizabeth Karis Watson, która zdobyła 15 punktów (ratio +13). Punkt więcej zdobyła Tereza Patockova. Wśród przyjezdnych ciężar gry spoczywał na duecie Polder/Storck, jednak w decydujących momentach także i on zawodził.

Ciekawie prezentuje się sytuacja w czołówce ligi. Liderki z SSC Palmberg Schwerin wygrały swoje spotkanie z dużo niżej notowanymi rywalkami z Wiesbaden 3:0. Mecz miał praktycznie jednostronny przebieg. Ekipa gości zerwała się do walki w drugiej odsłonie, w której prowadziła do jej połowy. Im bliżej końca, tym miejscowe coraz mocniej przewodziły grze i wygrały ją do 21. Prym w SSC Palberg wiodła Nele Barber (21 punktów). Po tej  kolejce zespół ze Schwerin ma tyle samo punktów co drugi Allianz MTV Stuttgart. Ta drużyna w ostatnim meczu pokonała na wyjeździe przedostatni Schwarz-Weiß Erfurt, ale dała sobie urwać seta. Wśród wiceliderek tabeli najlepiej spisywała się ich kapitan – Krystal Rivers, która zdobyła 18 punktów. Choć w czołówce jest ścisk, warto zauważyć, że zespół ze Stuttgartu ma o jeden rozegrany mecz mniej niż pierwszy SSC. Walka o pierwszą lokatę będzie się więc toczyła od końca rundy zasadniczej.

W innym spotkaniu 20. kolejki siatkarki USC Munster nie miały żadnych problemów z pokonaniem u siebie NawaRo Straubing. Miejscowe spisywały się dużo lepiej w każdym elemencie, natomiast Lena Grosse i spółka zupełnie oddały im pole w trzeciej odsłonie, w której pogubiły się zupełnie w ataku, kończąc ich zaledwie 6. W zespole z Munster brylowała Ivana Vanjak, która zdobyła 20 punktów. Ostatnie starcie tej kolejki rozegrane zostanie w środę, a zespół Darii Przybylak – Rote Raben Vilsbiburg podejmować będzie w nim SC Poczdam. Drużyna Polki plasuje się na 4. miejscu w tabeli, ma dwa punkty przewagi nad piątym Dresdner SC, który ma  o jeden mecz na koncie więcej. Z kolei nad ekipą Polki znajdują się jej najbliższe rywalki, ale do zespołu z Poczdamu Rote Raben traci osiem punktów.