Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy K: Weekend bez emocji

Niemcy K: Weekend bez emocji

fot. Michał Szymański

Po zwycięstwie w Lidze Mistrzyń nad ŁKS-em Commercecon Łódź, siatkarki ze Stuttgartu miały w ten weekend wolne. Nie była to jednak nagroda za  środowy sukces, a planowa pauza wicelidera Bundesligi. W siedemnastej kolejce spotkań niemieckiej ligi nie było emocji. Rozegrano jedynie cztery spotkania, a wszystkie wygrały faworytki, zgarniając komplet punktów. 

Jedynym polskim akcentem minionego weekendu była porażka zespołu prowadzonego przez Mateusza Żarczyńskiego. Jego podopieczne uległy w trzech setach VC Wiesbaden, nawiązując walkę jedynie w ostatniej partii.VfB Suhl LOTTO Thüringen liczyło na bardziej wyrównany pojedynek i momentami prezentowało się nieźle, ale mimo wszystko to gospodynie kontrolowały przebieg spotkania. Kluczem do zwycięstwa okazał się blok, w którym siatkarki z Wiesbaden okazały się lepsze od rywalek w stosunku 11 do 2. Najlepszą zawodniczką spotkania została Tanja Grosser, która świetnie spisała się w przyjęciu, a 8 punktów w ataku, dołożyła dwa asy i trzy bloki.

Przez chwilę niespodzianką zapachniało w Straubing, gdzie przedostatnia drużyna tabeli Schwarz-Weiss Erfurt wygrała wyraźnie pierwszego seta. Później jednak inicjatywę przejęły gospodynie i już do końca spotkania nie dały rywalkom nawet pomyśleć o odniesieniu zwycięstwa. Dobre przyjęcie przekładały na skuteczny atak poskutkowało to wysoką wygraną w trzech kolejnych setach. MVP została Julia Schaefer, która skończyła 16 z 34 ataków.

Szybką wycieczkę do Munster zaliczyły siatkarki Palmberg Schwerin, które uporały się z gospodyniami w godzinę i kwadrans. Zawodniczki gości górowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, aplikując rywalkom między innymi osiem asów i tyle samo punktowych bloków. Na miano najlepszej siatkarki tego meczu zasłużyła rozgrywająca ze Schwerinu Britt Bongaerts, która równo dystrybuowała piłki do swoich atakujących i dołożyła do tego po jednym asie, ataku i bloku.

Najrówniej wyglądało spotkanie w Poczdamie. Goście z Aachen w przypadku wygranej mieli szanse złapać kontakt ze ścisłą czołówką. Niestety stać ich było na wygranie tylko jednego seta. Oba zespoły poszły w tym spotkaniu na wymianę ciosów, o czym świadczy statystyka bloku tego meczu. Siatkarki z Poczdamu 20 razy zatrzymały „Damy w Czerni”, z kolei goście zanotowali 13 bloków. Duży wkład w wygraną SC Poczdam miała libero zespołu Aleksandra Jegdić i to ona została wyróżniona jako najlepsza zawodniczka spotkania.

Mecz Dresdner SC przeciwko Rote Raben Vilsbiburg z Darią Przybylak w składzie odbędzie się w najbliższą środę.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi niemieckiej kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę