Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy K: Weekend bez emocji

Niemcy K: Weekend bez emocji

fot. Michał Szymański

Po zwycięstwie w Lidze Mistrzyń nad ŁKS-em Commercecon Łódź, siatkarki ze Stuttgartu miały w ten weekend wolne. Nie była to jednak nagroda za  środowy sukces, a planowa pauza wicelidera Bundesligi. W siedemnastej kolejce spotkań niemieckiej ligi nie było emocji. Rozegrano jedynie cztery spotkania, a wszystkie wygrały faworytki, zgarniając komplet punktów. 

Jedynym polskim akcentem minionego weekendu była porażka zespołu prowadzonego przez Mateusza Żarczyńskiego. Jego podopieczne uległy w trzech setach VC Wiesbaden, nawiązując walkę jedynie w ostatniej partii.VfB Suhl LOTTO Thüringen liczyło na bardziej wyrównany pojedynek i momentami prezentowało się nieźle, ale mimo wszystko to gospodynie kontrolowały przebieg spotkania. Kluczem do zwycięstwa okazał się blok, w którym siatkarki z Wiesbaden okazały się lepsze od rywalek w stosunku 11 do 2. Najlepszą zawodniczką spotkania została Tanja Grosser, która świetnie spisała się w przyjęciu, a 8 punktów w ataku, dołożyła dwa asy i trzy bloki.

Przez chwilę niespodzianką zapachniało w Straubing, gdzie przedostatnia drużyna tabeli Schwarz-Weiss Erfurt wygrała wyraźnie pierwszego seta. Później jednak inicjatywę przejęły gospodynie i już do końca spotkania nie dały rywalkom nawet pomyśleć o odniesieniu zwycięstwa. Dobre przyjęcie przekładały na skuteczny atak poskutkowało to wysoką wygraną w trzech kolejnych setach. MVP została Julia Schaefer, która skończyła 16 z 34 ataków.

Szybką wycieczkę do Munster zaliczyły siatkarki Palmberg Schwerin, które uporały się z gospodyniami w godzinę i kwadrans. Zawodniczki gości górowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, aplikując rywalkom między innymi osiem asów i tyle samo punktowych bloków. Na miano najlepszej siatkarki tego meczu zasłużyła rozgrywająca ze Schwerinu Britt Bongaerts, która równo dystrybuowała piłki do swoich atakujących i dołożyła do tego po jednym asie, ataku i bloku.

Najrówniej wyglądało spotkanie w Poczdamie. Goście z Aachen w przypadku wygranej mieli szanse złapać kontakt ze ścisłą czołówką. Niestety stać ich było na wygranie tylko jednego seta. Oba zespoły poszły w tym spotkaniu na wymianę ciosów, o czym świadczy statystyka bloku tego meczu. Siatkarki z Poczdamu 20 razy zatrzymały „Damy w Czerni”, z kolei goście zanotowali 13 bloków. Duży wkład w wygraną SC Poczdam miała libero zespołu Aleksandra Jegdić i to ona została wyróżniona jako najlepsza zawodniczka spotkania.

Mecz Dresdner SC przeciwko Rote Raben Vilsbiburg z Darią Przybylak w składzie odbędzie się w najbliższą środę.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi niemieckiej kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved