Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy K: Rote ze zwycięstwem, VfB Suhl z kolejną porażką

Niemcy K: Rote ze zwycięstwem, VfB Suhl z kolejną porażką

fot. Hermann Boxleitner

Drużyny zajmujące czołowe lokaty w lidze niemieckiej kobiet odniosły zwycięstwa. Liderem nadal jest SSC Palmberg Schwerin, drugi jest zespół ze Stuttgartu, który ma tyle samo punktów co zespół ze Schwerina. Trzeci jest SC Poczdam, Rote Vilsbiburg z Darią Przybylak mógł cieszyć się z kolejnej wygranej. Na przeciwnym biegunie tabeli jest VfB Suhl, który zamyka ligową tabelę i doznał kolejnej porażki.

Rote Vilsbiburg wygrało wyjazdowe spotkanie z VC Wiesbaden 3:1. Dzięki tej wygranej ekipa Darii Przybylak znalazła się na czwartym miejscu, ma dwa punkty więcej niż Dresdner SC. Polska siatkarka weszła na boisko w pierwszym secie, w trzech kolejnych zagrała w pierwszej szóstce. Polska przyjmująca w całym meczu zdobyła 12 punktów, z tego dwa bezpośrednio z zagrywki i 10 w ataku. Przybylak przyjmowała zagrywkę 23 razy zanotowałą w tym elemencie 70% skuteczność. W ataku Daria Przybylak zanotowała 37% skuteczność, na 27 ataków skończyła 10. Najwięcej punktów dla zespołu Rote zdobyła Iris Scholten – 18, najlepiej punktującą siatkarką wśród gospodyń była Frauke Neuhaus – 19 punktów. O porażce zespołu z Wiesbaden zadecydowała duża ilość błędów własnych oraz słabsze przyjęcie.Na przeciwnym biegunie tabeli jest drużyna prowadzona przez Łukasza Żarczyńskiego VfB Suhl Lotto Thuringen musiała uznać wyższość wiceliderek tabeli ze Stuttgartu i uległa im 0:3. Była to piętnasta porażka ekipy dowodzonej przez polskiego szkoleniowca w obecnych rozgrywkach. Ekipa z Suhl wyraźnie odstaje od reszty stawki, ma na swoim koncie zaledwie pięć punktów. Drużyna VfB w tym meczu jedynie w trzeciej partii spotkania nawiązała w miarę wyrównaną grę i prowadziła 16:9, ale nie zdołała wykorzystać swoich szans na wygranie choćby seta. O wygranej zespołu gospodyń zadecydowała lepsza skuteczność w ataku oraz punkty zdobyte w bloku (13-8). Liderką Allianz MTV była Alexandra Lazic, która zdobyła 19 punktów i miała 44% skuteczność w ataku. Hester Jasper zdobyła 12 punktów dla VfB.

Nie zawiódł swoich kibiców lider tabeli SSC Palmberg Schwerin, pokonał on w spotkaniu wyjazdowym drużynę NawaRo Straubing i z 43 punktami zajmuje pierwsze miejsce. Przyjezdne od samego początku meczu narzuciły swój styl gry, punktowały bezpośrednio z zagrywki (8-3), były skuteczniejsze w ataku i te dwa elementy w znaczny sposób przyczyniły się do wygrania całego spotkania. Grę zespołu ze Schwerina napędziły: Greta Szakmary – zdobywczyni 14 punktów oraz Marie Scholzel, która zapisała na swoje konto 13 punktów. Dla gospodyń 10 punktów zdobyła Lena Grose Scharmann.

Zwycięstwo za trzy punkty odniosła drużyna spod Berlina – SC Poczdam, która pewnie wygrała z Schwarz-Weiss Erfurt 3:0. Przyjezdne tylko w drugim secie zdołały nawiązać w miarę wyrównaną grę i przekroczyły w tej partii barierę 20 punktów. W pierwszym i trzecim secie nie miały zbyt wiele do powiedzenia i musiały uznać wyższość swoich rywalek. Gospodynie lepiej spisały się w ataku, były skuteczniejsze w tym elemencie i ten element w znaczny sposób przyczynił się od ich wygranej. Grę gospodyń napędziła Brittany Abercombie – zdobywczyni 19 punktów, dla zespołu gości najwięcej – 10 punktów zdobyła  Cassidy Pickrell.

Szansy na poprawienie swojej lokaty nie wykorzystał zespół Dresdner SC, ekipa ta przegrała 0:3 z USC Munster. Lena Stigrot, która zapisała na swoim koncie 18 punktów w pojedynkę nie była w stanie zbyt wiele zdziałać. Nie znalazła ona wsparcia wśród swoich koleżanek, na dodatek zespół z Drezna w całym meczu popełnił 24 błędy własne i to w głównej mierze zadecydowało o porażce tej drużyny. W drużynie USC wysoką 54% skutecznością w ataku popisała się Lina Alsmeier, która zdobyła 15 punktów.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi niemieckiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved