Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy K: „Polskie” zespoły ze zmiennym szczęściem

Niemcy K: „Polskie” zespoły ze zmiennym szczęściem

Ze zmiennym szczęściem grały w miniony weekend „polskie” zespoły w Bundeslidze kobiet. Natomiast na stałym, zwycięskim kursie pozostają siatkarki mistrza Niemiec i lidera tabeli w obecnym sezonie Allianz MTV Stuttgart, które w trzech setach pokonały rywalki z Poczdamu i w pięciu dotychczasowych meczach zainkasowały komplet punktów.

Na drugim biegunie ligowych zmagań znajdują się podopieczne Mateusza Żarczyńskiego. Siatkarki VfB Suhl LOTTO Thüringen prowadzone przez polskiego szkoleniowca gładko uległy NawaRo Straubing w trzech setach i pozostają bez punktów w obecnym sezonie, jedynie z trzema zwycięskimi setami na koncie.

Zawodniczki z Turyngii miały duże kłopoty z przyjęciem zagrywki rywalek, a co za tym idzie ze skutecznym wyprowadzeniem ataku. Często napotykały na swojej drodze blok przeciwniczek. Aż trzynastokrotnie były blokowane, notując na swoim koncie jedynie dwie „ściany” w odpowiedzi.

W dużo lepszym humorze po tym weekendzie jest Daria Przybylak, której Rote Raben Vilsbiburg pokonało w pięciu setach sąsiadki z tabeli USC Münster. Polska przyjmująca zdobyła w tym meczu dziesięć punktów, z czego osiem atakiem i dwa blokiem. Przybylak była również najlepiej przyjmującą zawodniczką w swoim zespole, notując na swoim koncie 50% pozytywnego odbioru. W następnej kolejce przed Polką równie trudne zadanie, bo do Vilsbiburga przyjedzie ekipa z Drezna, która ma trylko jeden punkt mniej od zespołu naszej przyjmującej.

W pozostałych spotkaniach kolejki wspomniane wyżej Dresdner SC pokonało Schwarz-Weiß Erfurt 3:1, oddając niespodziewanie rywalkom trzeciego seta (23:25). Zgodnie z planem wygrały też siatkarki Ladies in Black Aachen, które bez kłopotu 3:0 ograły mające jedynie jeden punkt na swoim koncie VC Wiesbaden. W szóstej kolejce spotkań najciekawiej zapowiada się spotkanie Ladies in Black Aachen – SC Poczdam, natomiast na pewno w tej rundzie zwycięstwa nie odniesie lider ze Stuttgartu, bowiem… pauzuje.