Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy K: „Polski” mecz dla Rote Raben Vilsbiburg, porażka Dresdner SC

Niemcy K: „Polski” mecz dla Rote Raben Vilsbiburg, porażka Dresdner SC

fot. Hermann Boxleitner

Po przerwie spowodowanej kwalifikacjami olimpijskimi na boiska wróciły już siatkarki rywalizujące w niemieckiej Bundeslidze. Doszło do starcia Rote Raben Vilsbiburg  Darii Przybylak z VfB Suhl LOTTO Thüringen prowadzonym przez Mateusza Żarczyńskiego. Lepsze okazało się Rote Raben.  Porażkę poniósł Dresdner SC z dwójką Polaków w sztabie szkoleniowym.

Siatkarki Rote Raben Vilsbiburg były faworytem w starciu z zamykającym tabelę VfB Suhl LOTTO Thüringen. Ekipa z Darią Przybylak w składzie oddała rywalkom tylko jednego seta. Walka była wyrównana w dwóch pierwszych odsłonach, potem na boisku dominowały już tylko przyjezdne. Różnicę zrobił tutaj chociażby blok, gdzie w punktach zdobytych tym elementem było 11:3 dla Rote Raben, zwyciężczynie były skuteczniejsze także w ataku gdzie zanotowały 48% efektywność przy 35% rywalek. Daria Przybylak nie pojawiła się na boisku, a do wygranej swojej ekipy walnie przyczyniła się Nikki Leialoha Taylor, zdobywczyni 27 punktów. Warto dodać, że w zespole Rote Raben asystentem trenera jest Łukasz Przybylak.Porażkę poniósł Dresdner SC, w którego sztabie szkoleniowym pracuje aż dwóch Polaków Wojciech Paleszniak i Łukasz Zarębkiewicz. W starciu z wiceliderem tabeli – drużyną z Poczdamu ich zespół nie wygrał nawet seta. Obie ekipy zanotowały dość niską, nie przekraczającą 40% skuteczność ataku, zaś ekipa z Poczdamu dominowała w bloku (14:9). Brittany Abercrombie zdobyła dla zwyciężczyń 19 punktów, a po stronie pokonanej najwięcej punktowała Nikola Radosova (13).

Lider tabeli SSC Palmberg Schwerin nie miał problemu z pokonaniem Ladies in Black Aachen i pozwolił rywalkom jedynie w pierwszym secie przekroczyć granicę 20 punktów. Był to mimo dużej ilości własnych błędów zespół lepszy w każdym elemencie. Kimberly Drewniok zdobyła 15, a Greta Szakmary 14 punktów dla zwyciężczyń.

Trzeci w tabeli Allianz MTV Stuttgart dość niespodziewanie uległ niżej notowanemu USC Münster 2:3. Walki w tym meczu nie brakowało, a o jego losach zadecydowały niuanse, wynik był sprawą otwartą do samego końca. Ivana Vanjak okazała się prawdziwą liderką swojej drużyny zdobywając 22 punkty. Gospodyniom nie pomogły wysiłki Alexandry Lazić, autorki 16 punktów.

VC Wiesbaden 1:3 uległo NawaRo Straubing. Przyjezdne postawiły w tym meczu bardzo szczelny blok, zapunktowały tym elementem aż 18 razy przy 6 rywalek. Do tego nieźle także zagrywały (6:2 w asach serwisowych). Świetnie w tym spotkaniu prezentowała się rozgrywająca Magdalena Gryka, równomiernie rozdzielając piłki swoim koleżankom.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi niemieckiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved