Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy K: Pierwsze zwycięstwo drużyny Żarczyńskiego

Niemcy K: Pierwsze zwycięstwo drużyny Żarczyńskiego

fot. Łukasz Krzywański

Do sporych przetasowań doszło w tabeli Bundesligi na półmetku rundy zasadniczej. Na czele ligi znalazł się Palmberg Schwerin, który w bezpośrednim starciu zepchnął z pozycji lidera Allianz MTV Stuttgart. 

Nas może cieszyć postawa „polskich” zespołów w tej kolejce. Zarówno VfB Suhl LOTTO Thüringen, jak i  Rote Raben Vilsbiburg odniosły pewne zwycięstwa. Dla podopiecznych Mateusza Żarczyńskiego wygrana jest tym ważniejsza, że pozwala zachować kontakt z poprzedzającymi drużynami.Rote Raben Vilsbiburg pojechał do Aachen na spotkanie z miejscowymi Ladies in Black. Faworytem były gospodynie, ale okazało się, że zdołały ugrać tylko jednego seta i komplet punktów powędrował na konto zespołu Darii Przybylak. Polka tym razem nie zachwyciła. Tradycyjnie solidnie spisała się w przyjęciu, ale w ataku zanotowała jedynie 29% skuteczności, zdobywając w tym elemencie 5 punktów i dokładając do tego dorobku jeden blok i as serwisowy.

Z pierwszej wygranej w sezonie cieszyły się siatkarki VfB Suhl Thüringen. Podopieczne Mateusza Żarczyńskiego podejmowały przedostatni zespół w tabeli Shwarz-Weiss Erfurt. Gospodynie nadspodziewanie łatwo pokonały rywalki, odrzucając je od siatki i nie pozwalając rozwinąć skrzydeł w ataku. Same za to zagrały w tym elemencie dobrze, prowadzone do zwycięstwa przez swoją rozgrywającą Taylor Bruns. 

W meczu na szczycie spotkały się zespoły ze Stuttgartu i Schwerinu. Gospodynie wygrały pierwszego seta i na tym skończyły wykorzystanie atutu własnego boiska, pozwalając siatkarkom Palmbergu na wygranie trzech kolejnych setów. Tym samym zespół ze Schwerinu objął prowadzenie w tabeli, choć po pierwszych kolejkach obecnego sezonu wydawało się, że będzie im ciężko włączyć się do walki o tytuł.

Przerwę reprezentacyjną na podium spędzi też drużyna SC Poczdam. Zespół, w którym występuje znana z polskich parkietów Valerie Nichol bez problemów pokonał USC Münster. Zawodniczki gości popełniły w tym meczu dużo błędów własnych i nie były w stanie nawiązać walki  zespołem z Poczdamu. Najlepszą siatkarką w tym spotkaniu została uznana Ana Escamila. 

Energii zaledwie na jednego seta wystarczyło zespołowi VC Wiesbaden. Później do głosu doszły siatkarki z Drezna i spokojnie rozstrzygnęły mecz na swoją korzyść, będąc lepszymi od rywalek w każdym elemencie gry. Duża w tym zasługa Luciji Mlinar, zdobyła 15 punktów (w tym trzy asy) i trzymała przyjęcie w swoim zespole.

Niemiecka Bundesliga wróci do gry za ponad trzy tygodnie po przerwie na kwalifikacje olimpijske. Dwunasta kolejka spotkań odbędzie się 15 styczna, a w niej między innymi mecz pomiędzy „polskimi” drużynami.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi niemieckiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved