Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy K: Mistrzynie pauzowały, pierwszy punkt ekipy Żarczyńskiego

Niemcy K: Mistrzynie pauzowały, pierwszy punkt ekipy Żarczyńskiego

fot. Hermann Boxleitner

Za nami szósta kolejka zmagań ligi niemieckiej siatkarek, w której pomyślność sprzyjała głównie zespołom przyjezdnym. Tylko w Schwerin ekipa gospodarzy zgarnęła szybkie trzy punkty. W pozostałych spotkaniach miejscowe siatkarki schodziły z boisk pokonane, a wśród nich znalazły się „polskie zespoły”, oba przegrały swoje mecze w tie-breakach.

Mimo porażki pierwszych pozytywów w swojej grze może dostrzegać zespół prowadzony przez polskiego trenera – Mateusza Żarczyńskiego. Siatkarki VfB Suhl LOTTO Thüringen poniosły szóstą porażkę w tym sezonie, ale wywalczyły pierwszy punkt w starciu z ekipą końca tabeli VC Wiesbaden. Dla rywalek było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Całe starcie miało bardzo nierówny przebieg, a drużyny grały falami, był to też mecz bloków – każda z ekip zdobyła tym elementem po 13 punktów. W tie-breaku obie ekipy grały podobnie w pierwszych akcjach, następnie przyjezdne trafiły zagrywką, a później wykorzystały to na siatce dwukrotnie blokując rywalki i budując przewagę, której zespół trenera Żarczyńskiego nie był w stanie odrobić. Dobre zawody w zwycięskiej drużynie zagrały Renate Bjerland (19 punktów) oraz Klara Vyklicka (15 punktów). W zespole gospodarzy najczęściej punktowała Hester Jasper – 18 razy, ale często się myliła i uzyskała ratio na poziomie +6. VfB Suhl LOTTO Thüringen nadal zamyka tabelę w lidze niemieckiej siatkarek.Bez powodzenia tie-breaka rozegrała też Daria Przybylak, a jej ekipa – Rote Raben Vilsbiburg przegrała z plasującym się niżej Dresdner SC. Obie drużyny stworzyły zacięte widowisko, które zakończyła ponad dwugodzinna walka. Długimi momentami trwały zacięte wymiany, nie brakowało długich wymian i dopiero w tie-breaku przyjezdne odniosły przekonujące zwycięstwo. Miejscowe rozpoczęły tego seta bardzo źle, co miało swoje konsekwencje dla całego spotkania, same przyczyniając się do wygranej zespołu gości. Siatkarki z Vilsbiburga złapała niemoc w ataku, popełniały błędy, przez co w meczu zgarnęły jedynie punkt. Daria Przybylak zdobyła w tym starciu 14 punktów, ale jej ratio wyniosło zaledwie +3. Najlepsza w zespole gospodarzy Nikki Leialoga Taylor, która zdobyła 27 punktów (ratio +16). Obie zawodniczki stanowiły solidny punkt Rote Raben w polu zagrywki. W drużynie przeciwnej liderką była Milica Kubura (22 zdobyte punkty).

Mimo że zakończył się w czterech setach, to niezwykle zacięty był mecz Ladies in black Aachen – SC Poczdam. Spotkały się w nim drużyny z czołówki tabeli, a komplet punktów pozwolił jeszcze zbliżyć się do pierwszych trzech miejsc drużynie z Poczdamu. Kluczową rolę odegrała Brittany Abercrombie, która zdobyła aż 32 punkty i była królową boiska w tym spotkaniu. Łatwe zwycięstwo odniosły siatkarki trzeciego w tabeli Palmberg Schwerin, który mierzył się z plasującym się dużo niżej USC Münster. Natomiast zawodniczki przedostatniego w zestawieniu Schwarz-Weiß Erfurt urwały seta siódmej obecnie ekipie NawaRo Straubing.

Zobacz również:
Wyniki i tabela niemieckiej Bundesligi siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved