Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy K: Dobry występ Darii Przybylak, VfB Sühl nadal bez zwycięstwa

Niemcy K: Dobry występ Darii Przybylak, VfB Sühl nadal bez zwycięstwa

Drużyna Rote Raben Vilsbiburg z Darią Przybylak po zaciętym pojedynku wygrała z ekipą Schwarz Weiβ Erfurt 3:2. Z kolei podopieczne trenera Mateusza Żyrczyńskiego w dalszym ciągu pozostaje bez zwycięstwa i ma zero punktów. Liderem tabeli jest z kompletem punktów SC Poczdam, druga jest drużyna Allianz MTV Stuttgart.

Ekipa, w której na co dzień występuje Daria Przybylak Rote Raben Vilsbiburg udanie rozpoczęła mecz ze swoimi rywalkami z Erfurtu. Po dwóch partiach było 2:0 dla ekipy gości i nic nie zapowiadało, że do rozstrzygnięcia zwycięzcy będzie potrzebny tie-break. Set trzeci i czwarty zakończył się wygraną gospodyń. W tie-breaku szala wygranej przechodziła z jednej na drugą stronę, a o zaciętości tego spotkania świadczy fakt, że do wyłonienia potrzebna była gra na przewagi. Ostatecznie ekipa z Bawarii wygrała to starcie i zapisała na swoje konto cenne dwa punkty. Najwięcej punktów dla Rote Raben zdobyła Nikki Taylor -24, Jodie Guilliams– 19. Polka zapisała na swoim koncie 15 punktów w tym: 14 w ataku i 1 w elemencie zagrywki, miała 38% skuteczność w ataku. Motorem napędowym drużyny z Erfurtu była zdobywczyni 24 punktów. Drużyna Darii Przybylak plasuje się na czwartym miejscu w ligowej tabeli i ma jeden punkt straty do ekip z Poczdamu i Stuttgartu.

Nie wiedzie się podopiecznym polskiego szkoleniowca Mateusza Żarczyńskiego, jego podopieczne przegrały drugi mecz z rzędu i mają nadal zerowy dorobek punktowy. Drużyna z Sühl musiała uznać wyższość Palmbergu Schwerin i uległa tej ekipie 1:3. Najlepiej punktującymi siatkarkami były w ekipie z Sühl: Claudia Steger -13 punktów, a w Plambergu – McKenzie Adams -20 punktów. Liderkami tabeli zostały siatkarki SC Poczdam, które rozbiły NawaRo Straubing 3:0 Przyjezdne tylko w drugim secie zdołały przekroczyć barierę 20 punktów, w pierwszym i trzecim były tłem dla ekipy z Poczdamu. Najlepiej punktującymi siatkarkami były w drużynie SC Poczdam Brittany Abercrombie i Ana Escamilla – obie zdobyły po 16 punktów. Także w trzech setach Allianz MTV Stuttgart pokonał Dresdner SC i zajmuje druga lokatę w tabeli. Dwa pierwsze sety tego pojedynku były niezwykle zacięte, trzeci toczył się pod zupełne dyktando obrończyń mistrzowskiego tytułu. Najwięcej punktów dla Allianz zdobyła Krystal Rivers -22, dla Dresdner SC Milica Kubura -13.

Ekipa Lades in black Aachen wygrała 3:0 z USC Munster, Maja Storck zdobyła 13 punktów dla gospodyń, a Ivana Vanjak 17 dla przyjezdnych. Zawodniczka ta nie znalazła wsparcia wśród swoich koleżanek i w efekcie tego ekipa gości nadal pozostaje bez punktu. W tej kolejce pauzowały siatkarki VC Wiesbaden