Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy: Bołądź odpoczywał, Polki bez sukcesu na koniec rundy

Niemcy: Bołądź odpoczywał, Polki bez sukcesu na koniec rundy

W miniony weekend w Bundesligach rozegrano dwa spotkania z Polakami i dwa spotkania z Polkami w składach. Kończyły się one głównie porażkami. Jedyną wygraną odniósł Bartosz Pietruczuk i jego Hypo Tirol Alpenvolleys Unterhaching. Niepokonana do tej pory ekipa VfB i Bartłomiej Bołądź zarazem w ten weekend mieli wolne.

Hypo Tirol Alpenvolleys Unterhaching Pietruczuka w ostatnim starciu ligi niemieckiej mierzył się z plasującym się o dwie pozycje niżej SVG Lüneburg. Drużyny podzieliły się punktami, wygrała drużyna Polaka, ale to rywale zanotowali nieznaczny awans w tabeli. Hypo Tirol nadal jest na piątym miejscu w tabeli Bundesligi siatkarzy. W ostatnim starciu nie brakowało wahań dyspozycji obu ekip, ale także emocjonujących momentów, pełnych zaciętej i ciekawej gry. Druga partia spotkania zapewniła ogrom emocji, a drużyny zakończyły ją dopiero przy stanie 39:37 na korzyść ekipy Pietruczuka, mimo że przez prawie całego seta to gospodarze prowadzili. Cały mecz trwał blisko dwie i pół godziny, a zakończył go tie-break, w którym zdecydowanie lepiej poradziła sobie drużyna Unterhaching. Do wygranej przyjezdnych poprowadził duet Grobelny/Verhoeff, a obaj zawodnicy zdobyli po 22 punkty. Bartosz Pietruczuk wybiegł w pierwszym składzie swojej drużyny, jednak w drugim secie opuścił boisko, w kolejnych dwóch odsłonach wchodząc na zmiany z ławki. W tym czasie Polak zdobył 4 punkty – 3 atakiem (38% skuteczności) i 1 blokiem.Drużyna Kamila Ratajczaka nie sprostała trudnemu zadaniu i w trzech setach uległa na wyjeździe mistrzom Niemiec. BR Volleys tylko w jednym – drugim secie wyraźnie przewodził stawce na boisku. W pozostałych dwóch partiach ekipa Netzhoppers Königs KW podjęła wyrównaną walkę. W odsłonie premierowej gospodarze prowadzili cały czas, ale Ratajczak i spółka doprowadzili do ciekawej końcówki. Trzeci set był najbardziej wyrównany, żadna z drużyn nie przejęła wyraźnie inicjatywy, a tę część meczu zakończyła długa gra na przewagi. Obie ekipy popełniały sporo błędów, ale to w dużej mierze pomyłki Netzhoppers Königs KW w ataku uniemożliwiły tej ekipie przedłużenie tego spotkania. Grający na libero Ratajczak zanotował udany występ. Polak przyjął 15 zagrywek z 80% skutecznego i 54% perfekcyjnego wykonania tego elementu.

Lider tabeli – niepokonany dotąd VfB Friedrichshafen, z Bartłomiejem Bołądziem w składzie, w miniony weekend miał wolne. Jego pozycja w tabeli nie była jednak zagrożona i po osiemnastu spotkaniach VfB ma 11 punktów przewagi nad mistrzami Niemiec i pewne pierwsze miejsce na koniec zmagań w tej części sezonu.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi niemieckiej siatkarzy

W Bundeslidze siatkarek zakończyła się runda zasadnicza. Na koniec pierwszej części sezonu obie polskie drużyny, w których występują polskie zawodniczki zapisały na swoim koncie porażki. Ladies in Black Aachen z Karoliną Piślą w składzie musiał uznać wyższość VC Wiesbaden. W meczu wyjazdowym drużyna Polki przegrała w tie-breaku, mimo że to ona do niego doprowadziła. Zespół z Aachen po wygranym pierwszym secie oddał pole gry rywalkom, które zdominowały boisko. Drużyna Ladies in Black zdołała wrócić do gry w czwartej odsłonie, by w tie-breaku ponownie dać rozegrać się przeciwniczkom. Rywalki dobrze zagrały w tym starciu zagrywką, co także utrudniło ekipie z Aachen wyprowadzanie skutecznych akcji. Drużyna Piśli próbowała ratować się blokiem, ale bezskutecznie. Polska przyjmująca pojawiła się na zmiany w drugim oraz czwartym secie, a w czasie gdy przebywała na boisku, zdobyła jeden punkt atakiem, wykorzystując jedyną piłkę, jaką otrzymała od swojej rozgrywającej, a także przyjęła 6 zagrywek ze skutecznością 67 i 50%. Na koniec rundy zasadniczej Ladies in Black Aachen uplasował się na czwartym miejscu w tabeli ligi niemieckiej.

Dużo słabiej poradził sobie zespół VfB Suhl, w którym grają Klaudia Konieczna i Katarzyna Bryda. Ekipa polskiej dwójki uplasowała się dopiero na dziewiątym miejscu, kończąc fazę zasadniczą szybką przegraną z USC Munster. Mecz zakończył się w trzech setach, a w żadnym VfB Suhl nie zdołał przekroczyć granicy dwudziestego punktu. W całym starciu zespół ten miał ogromne problemy w ataku, punktując tym elementem zaledwie 21 razy ze skutecznością 24%. Klaudia Konieczna wchodziła w każdym z setów na krótkie zmiany taktyczne, cały mecz rozegrała natomiast Katarzyna Bryda, która z 10 punktami była w swoim zespole najlepiej punktującą. Na ten wynik złożyło się 7 ataków (35% skuteczności) oraz trzy bloki.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi niemieckiej siatkarek

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved