Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy: Bołądź nadal lideruje w tabeli

Niemcy: Bołądź nadal lideruje w tabeli

fot. vfb-volleyball.de

Za nami 12. kolejka spotkań Bundesligi siatkarzy oraz 11. runda w lidze siatkarek. W czasie minionego weekendu drużyny z polskimi akcentami w składach radziły sobie różnie, a wygrane przeplatały się z porażkami. W Innsbrucku po dwóch stronach siatki stanęło dwóch biało-czerwonych – Bartosz Pietruczuk oraz Bartłomiej Bołądź. Górą był ten drugi, a jego zespół pewnie lideruje w zestawieniu Bundesligi siatkarzy.

Najlepszy obecnie, po 10 rozegranych spotkaniach, VfB Friedrichshafen pozwolił piątej drużynie – Hypo Tirol Haching urwać sobie seta. W całym spotkaniu dobra postawa Bartosza Pietruczuka i Igora Grobelnego nie pomogła gospodarzom na tyle, by liderom urwać choćby punkt. Hypo Tirol w pierwszej partii skończył kilka akcji więcej, popełnił też mniej błędów, kończąc ją zwycięstwem. W następnych odsłonach to przyjezdni byli skuteczniejsi w ataku, a miejscowi zaczęli się też częściej mylić, co tylko zwiększało przewagę VfB. Do zwycięstwa zespół z Friedrichshafen poprowadził duet David Sossenheimer i Bartłomiej Bołądź. Polski atakujący zdobył 19 punktów – 17 atakiem przy 63% skuteczności i 2 blokiem. Po drugiej stronie siatki całkiem nieźle radził obie Pietruczuk, zdobywca 11 punktów. Na polskiego zawodnika w pewnym momencie sposób znalazł blok rywali, zatrzymując go sześciokrotnie.Trzysetowe zwycięstwo odniosła drużyna Kamila Ratajczaka. Netzhoppers Königs KW we własnej hali pokonał TV Rottenburg. Miejscowi praktycznie w każdym secie prowadzili wyraźnie od początku do końca. Jedynie w drugiej odsłonie przyjezdni zdołali nawiązać bardziej wyrównaną walkę, jednak w końcówce rywale i tak okazali się skuteczniejsi. Mimo że liczba popełnianych błędów była podobna po obu stronach, TV Rottenburg był skuteczniejszy we wszystkich elementach siatkarskich. Kamil Ratajczak przyjął 12 zagrywek z 58% skutecznego i 50% perfekcyjnego przyjęcia.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi niemieckiej siatkarzy

W lidze kobiet VfB Suhl, pod przewodnictwem nowego trenera – Mateusza Żarczyńskiego, nadal nie przełamał się i poniósł porażkę w Stuttgarcie. Dziewiąta obecnie drużyna Bundesligi w dwunastu spotkaniach uzbierała zaledwie sześć. W grze zespołu widać jednak małe przebłyski pozytywnej gry. W pierwszej odsłonie VfB solidnie zaprezentował się w ataku, co przy dobrej grze w polu zagrywki pozwoliło mu ją wygrać. W kolejnych odsłonach rywalki doszły już do głosu, nie pozostawiając pola do popisu przyjezdnym. Te pokazały swoje możliwości m.in. w bloku – w ostatnim secie, ale nie były w stanie utrzymać wyższego poziomu przez dłuższy czas. W drużynie gości Katarzyna Bryda zdobyła osiem punktów, kończąc 6 z 10 ataków i dwukrotnie blokując przeciwniczki.

Karolina Piśla i jej Ladies in Black Aachen nie zaliczyły udanego występu w Vilsbiburgu, gdzie przegrały w trzech setach. Drużyna miejscowych przez całe spotkanie kontrolowała bieg boiskowych wydarzeń, nie oddając przeciwniczkom inicjatywy ani na moment. Przez dwa pierwsze sety zespoły grały na podobnym poziomie w ataku, jednak przyjezdne popełniały więcej błędów w innych elementach. Ich atak „siadł” w trzeciej, ostatniej odsłonie, w której drużyna z Aachen uzyskała zaledwie 28% skuteczności. Polka pojawiła się na krótką zmianę w pierwszym secie. W tym czasie przyjęła dwie zagrywki, popełniając przy tym jeden błąd.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi niemieckiej siatkarek

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved