Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Niedokończony sparing Serbek i Koreanek

Niedokończony sparing Serbek i Koreanek

fot. fivb-org

Reprezentacja Serbii po zakończeniu dwutygodniowego obozu w Pale (miasto w Bośni i Hercegowinie, w Republice Serbskiej, administracyjnie część wschodniego Sarajewa) wróciła do Belgradu gdzie miała w planach rozegrać kontrolne mecze z Koreą Południową. Jak na razie z planowanych trzech odbył się jeden i to w niepełnym wymiarze.

Na zgrupowaniu w Pale trener Zoran Terzić miał do dyspozycji 17 zawodniczek, które przygotowywały się do turnieju kwalifikacji olimpijskich, który rozegrany zostanie we Wrocławiu (2-4.08.). Później reprezentacja Serbii zagra w mistrzostwach Europy w Turcji. Turniej rozgrywany będzie też w Polsce, Słowacji i na Węgrzech. Ostatnim sprawdzianem przed wylotem do Wrocławia dla Serbek miały być kontrolne mecze z Koreą Płd.W piątkowym sparingu zespół trenera Zorana Terzicia wygrywał 2-1 i mecz został przerwany ze względu na kontuzje w ekipie rywalek. Kolejny zaplanowany na sobotę nie doszedł do skutku, a poniedziałkowy też stoi pod dużym znakiem zapytania. Reprezentacja Korei już w trakcie podróży do Belgradu miała nieco problemów, dwie zawodniczki prosto z lotniska musiały jechać do szpitala.

Serbia – Korea Południowa 2:1
(25:18, 25:22, 20:25)

Składy zespołów:
Serbia: Mirković (4), Mihajlović (13), M. Popović (5), Bosković (16), Milenković (2), Aleksić (3) oraz S. Popović (libero), Blagojević (2) i Atanasijević
Korea Płd.: Li Dajeong (1), Li Jajeong (8), Kim Su Li (6), Kim Hejin (2), Kim Jeon Kung (18), Li Juah oraz Jiuong (libero), Li Sujong (1), Hejin (5) i Dae-Young (2)

źródło: lsk.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved