Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Niecodzienna sytuacja, włoski rozgrywający zaskakuje

Niecodzienna sytuacja, włoski rozgrywający zaskakuje

fot. Katarzyna Antczak

Młody rozgrywający reprezentacji Włoch i Diatec Trentino nie przestaje sprawiać niespodzianek. Kolejną okazją był mecz kontrolny zespołu Angelo Lorenzettiego z Piacenzą. Na przestrzeni pięciosetowego spotkania nie zabrakło emocji, co ciekawe najwięcej, bo aż 16 oczek, na konto ekipy z Trydentu zapisał rozgrywający – Simone Giannelli.

 Mimo że mecz Trento z Piacenzą był tylko spotkaniem towarzyskim, w hali PalaTrento zebrało się 400 kibiców, chcących obserwować poczynania swojego zespołu. Zebrani w hali kibice mogli zobaczyć emocjonujące spotkanie, przy wyrównanej grze i rywalizacji na styku zwycięzcę wyłonił dopiero tie-break. W starciu triumfowali zawodnicy Angelo Lorenzettiego, spora w tym zasługa młodego rozgrywającego gialloblu. To właśnie Simone Giannelli został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. Trzeba przyznać, że wyczyn siatkarza nie jest szczególnie często spotykany na siatkarskich parkietach, mimo że był to jedynie mecz kontrolny, statystyki Włocha wyglądają imponująco. Simone Giannelli był najlepiej punktującym zawodnikiem swojego zespołu, notując na swoim koncie aż 16 oczek. Na dorobek reżysera gry gialloblu złożyły się cztery punktowe bloki, pięć asów serwisowych, a pozostałe oczka to rezultat aktywności zawodnika na siatce w ataku i przy sytuacyjnych piłkach. Co ciekawe główna armata Trento – Jan Stokr – zdobyła o jeden punkt mniej, podobnie jak zwykle dominujący na boisku – skrzydłowy Urnaut. Angelo Lorenzetti dał również szanse innym zawodnikom – na placu gry w roli zmienników pojawiali się m.in. Antonov czy Nelli.

Poza indywidualnymi rezultatami Giannellego mocnym punktem Trento była gra w polu serwisowym, w całym spotkaniu miejscowi zanotowali 18 asów serwisowych. Obok rozgrywającego gialloblu w tym elemencie punktowali Antonov, Stokr i Nelli. Nieco gorszy mecz rozegrał Lanza, którego już w drugiej partii meczu zmienił Antonov. W indywidualnych zestawieniach dobrze wypadł także Sebastian Solé, Argentyńczyk utrzymał średnią efektywność na poziomie 60 procent, jeszcze wyższą skuteczność wypracował Nelli (62%).

Mimo że jako spotkanie towarzyskie mecz miał nieco inny charakter, wyczyn Giannellego nie pozostał niezauważony, jak informują włoskie media, wcześniej (w warunkach meczowych Serie A) podobny rezultat wywalczył Javier Gonzalez (w meczu Vibo Valentia – Latina w 2010 roku), notując wówczas 13 oczek (2 asy serwisowe, 6 bloków i 5 ataków). Gonzalez przybliżył się do tego rezultatu, punktując w innym meczu 12 razy, podobny wynik na swoim koncie miał też Nikola Grbić.

Diatec Trentino – LPR Piacenza 3:2
(27:25, 28:30, 19:25, 30:28, 17:15)

Składy zespołów:
Diatec Trentino: Mazzone D. (10), Giannelli (16), Urnaut (15), Solé (10), Stokr (15), Lanza (1), Colaci (libero) oraz Antonov (11), Nelli (11), Mazzone T. (1) i Burgsthaler
LPR: Clevenot (23), Alletti (7), Hernandez (28), Marshall (12), Josifow (10), Hierrezuelo (10), Manià (libero) oraz Papi (6)

źródło: inf. własna, trentinovolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved