Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Niderlandki bez liderki w meczu z Polską

Niderlandki bez liderki w meczu z Polską

fot. Łukasz Krzywański

Reprezentacja Niderlandów jest już niemal pewna awansu do półfinału turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Reprezentacja Oranje wygrała dwa spotkania bez straty seta, a w swoim kolejnym występie zagra z Polską. W tym spotkaniu prawdopodobnie nie wystąpi jedna z liderek zespołu, Lonneke Sloetjes.

Atakująca została w hotelu, gdzie zmagała się z problemami żołądkowymi – nie wystąpiła w ostatnim spotkaniu Niderlandek, wygranym 3:0 z Bułgarią. To zwycięstwo zapewniło awans do półfinału.Nie mam pojęcia jak długo potrwa absencja Sloetjes, ale potrafimy zagrać dobrze także bez niej – mówił Giovanni Caprara, selekcjoner najbliższych rywalek Biało-Czerwonych cytowany przez De Telegraaf.

Lonneke Sloetjes wystąpiła w turnieju kwalifikacyjnym tylko w meczu z Azerbejdżanem. Nie może jednak tego występu zaliczyć do szczególnie udanych. Zdobyła jedynie 7 punktów przy 27% skuteczności w ataku, zaliczyła dwa udane bloki i była dopiero czwarta w kolejności pod względem zdobytych oczek w swojej drużynie. Być może już wtedy nie była w pełni sił.

Przypomnijmy, że Slotetjes jest klubową koleżanką Magdaleny Stysiak, z którą we włoskim Savino Del Bene Scandicci rywalizuje o miano podstawowej atakującej.

Wydaje się, że przy niemal pewnym awansie do kolejnej fazy turnieju kwalifikacyjnego 29-latka może spokojnie dojść do zdrowia i nie wystąpi z Polską.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved