Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nicole Edelman: Nie spodziewałam się niczego takiego

Nicole Edelman: Nie spodziewałam się niczego takiego

fot. Michał Szymański

Amerykańska rozgrywająca Nicole Edelman rozpoczynała sezon w barwach ŁKS-u Commercecon Łódź. W jego trakcie odeszła do BKS-u Stal Bielsko-Biała, gdzie pojawiła się w zastępstwie za Pavlę Smidovą. Decyzją trenera Piekarczyka w czwartkowym meczu Edelman rozpoczęła spotkanie w wyjściowej szóstce. – To zdecydowanie był szalony mecz dla obu zespołów. Czasem jest tak, że masz szczęście albo pecha i myślę, że o części zagrań decydowało także to. Gratuluję ŁKS-owi zdobycia cennych punktów. W tym momencie sezonu jest ciężko, bo każdy punkt się liczy. Musimy teraz walczyć w kolejnym meczu – powiedziała po meczu Amerykanka

Udało wam się po raz kolejny w starciu z teoretycznie silniejszym zespołem pokazać charakter zespołu.Byliśmy znów blisko rywala, więc cieszy nas fakt, że udało się wywalczyć chociaż punkt. Musimy pracować ciężko jako zespół, bo to właśnie zespołowość jest naszą siłą. Musimy to ćwiczyć i skupiać się nad tym, żeby nie tracić punktów w głupi sposób. To właśnie jedna, lub dwie takie sytuacje mogą zrobić różnicę w końcowym wyniku.

Zaczęłaś mecz w szóstce na własną prośbę, czy trener po prostu o tym zadecydował?

Trener zadecydował o tym, że to ja zacznę mecz z ŁKS-em w szóstce. Zawsze jestem zmotywowana, żeby grać i to nie ważne czy gram przeciw byłej drużynie, czy jakiemuś innemu zespołowi. To dla mnie zawsze wielka przyjemność móc tutaj być i grać.

Jak ciężko jest pracować na boisku w sytuacji w której nie masz jednej liderki w ataku?

Takie mecze są faktycznie ciężkie, więc dla rozgrywających jest ważne, że jeśli ktoś zdobywa punkty, to odpowiednio wystawiamy mu piłki. Jeśli blok się do tego dostosowuje i obrona także, to musimy spróbować wykreować sobie innego lidera w ataku. Naszą siłą jest nasz zespół.

Myślisz, że jest coś konkretnego, czego wam brakuje żeby zakończyć takie mecze jak ten pozytywnym dla was wynikiem?

Różnicą, nad którą musimy się skupić, to wciąż to w jaki sposób radzimy sobie z błędami. Musimy upewniać się, że zdobywamy wystarczającą ilość punktów w wypracowanych sytuacjach i ograniczać błędy do minimum. To siatkówka i taki jest sport, więc taki jest nasz cel na play-off i następny sezon.

Czułaś się zaskoczona powitaniem jakie zgotowano ci w Łodzi?

Szczerze mówiąc powitanie i wszystkie podziękowania, które tutaj otrzymałam, bardzo mnie wzruszyły i bardzo mnie ujęły. Nie spodziewałam się niczego takiego, więc to był świetny prezent i przemiła niespodzianka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved