Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Nicole Edelman opuszcza LSK, przenosi się do Francji

Nicole Edelman opuszcza LSK, przenosi się do Francji

fot. Michał Szymański

Amerykańska rozgrywająca Nicole Edelman nie będzie w kolejnym sezonie grała w TauronLidze. Siatkarka opuściła drużynę z Bielska-Białej, a jej kolejnym przystankiem w sportowej karierze będzie Francja, gdzie zagra w Vandoeuvre Nancy Volley Ball.

Zakończyła się roczna przygoda Nicole Edelman z rozgrywkami w Polsce. 26-letnia amerykańska rozgrywająca w poprzednim roku trafiła do ŁKS-u Commercecon Łódź. Jednak nie grała w nim zbyt długobowiem w styczniu rozwiązano kontrakt za porozumieniem stron, a Amerykanka trafiła do BKS-u Stali Bielsko-Biała, w której zastąpiła Pavlę Smidovą. Czeszka nie była w stanie dokończyć sezonu. Już z Edelman w składzie podopieczne Bartłomieja Piekarczyka zakończyły rundę zasadniczą na 7. miejscu w tabeli. W play-off jednak nie zagrały, bowiem sezon przerwała pandemia koronawirusa.Okazało się, że Nicole Edelman nie będzie kontynuowała swojej siatkarskiej kariery ani w BKS-ie, ani w innym polskim klubie. Amerykanka postanowiła obrać francuski kierunek, a od nowego sezonu będzie broniła barw Vandoeuvre Nancy Volley Ball. To drużyna, która nie jest zaliczana do ścisłej czołówki rodzimej ekstraklasy. W poprzednim sezonie uplasowała się na szóstym miejscu, a w 24 rozegranych spotkaniach zdobyła na koncie 40 punktów.

Przypomnijmy, że przed przyjściem do ŁKS-u Commercecon Łódź amerykańska siatkarka grała na europejskich parkietach. Najpierw reprezentowała barwy szwajcarskiego Volleyball Franches-Montagnes, w sezonie 2017/18 hiszpańskiego May Deco VB Logroño, a w kolejnych rozgrywkach przeniosła się do francuskiego Beziers Volley. Z Beziers VB Nicole Edelman dotarła do ćwierćfinałów ligi francuskiej, ale na tym skończyła się jej walka w fazie play-off. Tym razem będzie miała okazję przypomnienia się francuskim kibicom i zajścia dalej niż do ćwierćfinału tamtejszych rozgrywek.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TauronLigi na sezon 2020/2021

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved