Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Nicolas Uriarte zawodnikiem Sady Cruzeiro

Nicolas Uriarte zawodnikiem Sady Cruzeiro

Były rozgrywający PGE Skry Bełchatów Nicolas Uriarte został zawodnikiem klubowego mistrza świata – Sady Cruzeiro. – Zawsze chciałem grać w lidze brazylijskiej. Jestem dumny, że będę częścią tego zespołu – mówi Argentyńczyk.

27-letni rozgrywający w swojej karierze reprezentował już kluby rodzimej ligi argentyńskiej, a także włoskiej Serie A. Ostatnie cztery lata zaś spędził, grając na parkietach PlusLigi w barwach PGE Skry Bełchatów. Wywalczył z nią mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski, a dwukrotnie stawał w krajowych rozgrywkach na trzecim stopniu podium. Zdobył też Puchar i Superpuchar Polski. – Ostatnie cztery lata były bardzo ważne dla rozwoju mojej kariery, mnie jako sportowca. Już w pierwszym roku gry w Skrze Bełchatów wywalczyliśmy tytuł mistrzowski, później też nie schodziliśmy z podium. To było dla mnie wspaniałe doświadczenie móc grać w kraju, w którym siatkówka jest tak uwielbiana. Polacy są pasjonatami tego sportu –mówi o czasie spędzonym w bełchatowskim klubie Nicolas Uriarte.Zawsze chciałem grać w lidze brazylijskiej, więc decyzja o grze w Sadzie Cruzeiro przyszła mi bardzo łatwo. Zespół ma wspaniałych zawodników i trenerów, których osiągnięcia z ostatnich lat mówią same za siebie. Udało im się stworzyć zespół o niesamowitej jakości i z mentalnością prawdziwych zwycięzców. To wszystko motywuje mnie do pracy z nimi – przyznaje Argentyńczyk. – Jestem dumny, że będą częścią tego zespołu. Cieszę się też, że będę mógł współpracować z moim rodakiem Marcelo Mendezem i będę robił wszystko, żeby wyciągnąć z pracy z nim to, co najlepsze tak, by jeszcze poprawiać swoje umiejętności – dodaje.

Zadowolenia z pozyskania zawodnika nie kryje też trener Sady Cruzeiro. – Uriarte jest siatkarzem kompletnym, ze sporym doświadczeniem, jakie zdobył, grając na arenie międzynarodowej. Jest nie tylko doskonałym rozgrywającym, ale także bardzo dobrym blokującym i broniącym. Śledziłem jego karierę. To z pewnością jeden z największych talentów, jaki pojawił się w ostatnich latach w argentyńskiej siatkówce – mówi Marcelo Mendez.

źródło: inf. własna, sadacruzeiro.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved