Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nicolas Uriarte: Marzyliśmy o grze w finale

Nicolas Uriarte: Marzyliśmy o grze w finale

fot. Katarzyna Antczak

– Walka o brąz nie była naszym marzeniem, ale teraz to nasz cel – zakończyć rozgrywki PlusLigi na trzecim miejscu. Jesteśmy na dobrej drodze – mówi rozgrywający PGE Skry, Nicolas Uriarte. Pierwsza okazja na zakończenie rywalizacji o brąz przed jego zespołem już we wtorek – wtedy Skra rozegra pierwsze spotkanie w hali Lotosu Trefla.

Czy mógłbyś podsumować dwa pierwsze spotkania o brązowy medal z Treflem Gdańsk? Twoim zdaniem jakie elementy gry zadecydowały o pewnych zwycięstwach PGE Skry?Nicolas Uriarte: – W obu spotkaniach bardzo dobrze serwowaliśmy. To pomogło nam w skutecznej grze w defensywie. Tak było w czwartek. W piątek dodatkowo zagraliśmy lepiej w przyjęciu i ataku. Moim zdaniem te elementy zrobiły różnicę. Pierwsze spotkanie wyszło nam pół na pół, ale w drugim zagraliśmy bardzo dobrze we wszystkich elementach.

W czwartkowym meczu otrzymałeś nagrodę MVP, w piątek również dobrze grałeś – jak ocenisz swój występ w obu spotkaniach przeciwko drużynie z Gdańska?

Jestem zadowolony ze swojego występu w obu meczach, a przede wszystkim ze zwycięstw. Walka o brąz nie była naszym marzeniem, ale teraz to nasz cel – zakończyć rozgrywki PlusLigi na trzecim miejscu. Jesteśmy na dobrej drodze, tak więc jestem szczęśliwy.

Jak przebiegały przygotowania do pojedynków o trzecie miejsce w PlusLidze? Czy trudno było zapomnieć o przegranym secie w decydującym o awansie do finału meczu i odnaleźć motywację do walki o brązowy medal?

Mieliśmy kilka ciężkich dni. Marzyliśmy o grze w finale. Kiedy nie możesz osiągnąć tego, o czym marzysz, nie jest łatwo. Ale w czasie ostatnich kilku dni staraliśmy się podnieść po tym rozczarowaniu, zmotywować do walki o brąz. Teraz to robimy – walczymy o trzecie miejsce w lidze.

Teraz rywalizacja przenosi się do Gdańska – czego możemy spodziewać się po meczach w Ergo Arenie?

–  W Gdańsku postaramy się kontynuować naszą dobrą grę, zagrać tak, jak w spotkaniach w Bełchatowie. Jednak każdy mecz to nowa historia, trudno przewidzieć, co może się zmienić, ale postaramy się zaprezentować naszą najlepszą siatkówkę. Myślę, że drużyna czuje się dobrze fizycznie, jesteśmy w dobrej formie – było to widać w tych spotkaniach, szczególnie w takich elementach jak mocna zagrywka czy potężny atak. To dobry znak przed kolejnym meczem lub meczami w walce o brązowy medal.

Rozmawiała: Anna Słowińska

Czy Bartosz Kurek powinien skorzystać z propozycji i wyjechać do Japonii?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved