Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nicolas Szerszeń wraca do Rzeszowa

Nicolas Szerszeń wraca do Rzeszowa

fot. plusliga.pl

Nicolas Szerszeń, wypożyczony przed sezonem 2019/2020 z Asseco Resovii Rzeszów, wraca do swojego macierzystego klubu. 24-letni przyjmujący może zaliczyć grę w barwach biało-niebieskich do bardzo udanych. – Po zakończeniu okresu ochronnego, związanego z epidemią koronawirusa, wrócę do trenowania indywidualnego na uniwersytecie w USA. Następnie rozpocznę przygotowania do sezonu 2020/2021 w Rzeszowie, dokąd wracam – mówi zawodnik.

Nicolas Szerszeń trafił do Suwałk na roczne wypożyczenie z Asseco Resovii Rzeszów. W barwach biało-niebieskich rozegrał 24 spotkania, w których zdobył aż 407 punktów, będąc tym samym jednym z filarów zespołu prowadzonego przez trenera Andrzeja Kowala i trzecim najlepiej punktującym siatkarzem w PlusLidze. Ma na swoim koncie również 5 tytułów MVP. Szerszeń imponował przede wszystkim bardzo stabilną i regularną zagrywką. W tym elemencie, w sezonie 2019/2020, nie miał sobie równych, czego dowodem jest aż 49 asów serwisowych.W jaki sposób radzisz sobie z zakończeniem rozgrywek i wszechobecnymi ograniczeniami? Jak twoje samopoczucie?

Nicolas Szerszeń:Czuję się dobrze. Obecnie przebywam w Stanach Zjednoczonych, gdzie codziennie ćwiczę. Jestem u rodziców mojej żony, gdzie pomagam przy renowacji domu. Przyjemne z pożytecznym. Obowiązuje nas kwarantanna, więc możemy pracować wyłącznie w domu.

Czy jest jeden, szczególny moment sezonu 2019/2020, który pozostanie w twojej pamięci?

– Moment, w którym spojrzałem na tabelę i dotarło do mnie, że mamy szansę na fazę play-off. Bardzo chciałem dograć te kilka meczów do końca…

Który mecz, w twoim wykonaniu, uważasz w poprzednim sezonie za najlepszy? Jak go wspominasz?

– Bez wątpienia było to zwycięskie spotkanie ze Skrą Bełchatów. Zdobyłem w nim 20 punktów, solidna zaliczka. Cały zespół zagrał naprawdę dobrze i można powiedzieć, że na 100% swoich możliwości. Kibice również dołożyli do tego „cegiełkę”.

Jak będzie wyglądała twoja najbliższa, siatkarska przyszłość?

– Po zakończeniu okresu ochronnego, związanego z epidemią koronawirusa, wrócę do trenowania indywidualnego na uniwersytecie w USA. Następnie rozpocznę przygotowania do sezonu 2020/2021 w Rzeszowie, dokąd wracam.

Czy uważasz, że przesunięcie igrzysk olimpijskich w Tokio na rok 2021 może być dla ciebie szansą na grę w Japonii?

– Trudno powiedzieć. Póki co… powołania do kadry nie otrzymałem, ale będę pracował najlepiej jak potrafię! Zobaczymy! 

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved