Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nicola Vettori: Mieliśmy trudny tydzień

Nicola Vettori: Mieliśmy trudny tydzień

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów po raz drugi w tym sezonie musiały uznać wyższość PTPS-u Piła. W sobotę przed własną publicznością rzeszowianki przegrały w trzech setach i nie zdołały nawiązać walki ze świetnie grającymi w tym sezonie pilankami. – Przegraliśmy przez błędy własne. Zagraliśmy chyba trochę zachowawczo – mówił po spotkaniu trener rzeszowianek, Jacek Skrok. – Graliśmy lepiej – skwitował szkoleniowiec PTPS-u, Nicola Vettori.

Trener Developresu, Jacek Skrok, chwalił rywalki za swoją grę. – Wypada pogratulować drużynie z Piły zwycięstwa. Dawno nie widziałem zespołu grającego z taką siatkarską kulturą. Pilanki wykorzystały wszystkie możliwości, jakie się pojawiły. Grały cwanie. W naszym przypadku serwis nie przełożył się na atak i blok. Wprawdzie przekroczyliśmy jakąś barierę, bo nie mieliśmy jeszcze tak dobrego przyjęcia [60 proc. – przyp. red.], ale nie miało to przełożenia na atak. Przegraliśmy przez błędy własne. Zagraliśmy chyba trochę zachowawczo – podsumował przegrane 0:3 spotkanie rzeszowski szkoleniowiec.

Pilanki pierwszego seta wygrały do 23. Dwa kolejne do 22, dlatego też całkowicie w innym tonie wypowiadał się włoski trener przyjezdnych, Nicola Vettori. Szkoleniowiec cieszył się z trzech oczek, gdyż jego zespołu w ostatnim czasie nie ominęły problemy. – Jestem bardzo zadowolony z trzech punktów. Tym bardziej, że mieliśmy bardzo trudny tydzień. Było trochę problemów zdrowotnych i organizacyjnych. Cieszę się, że bardzo dobrze weszliśmy w to spotkanie. Mieliśmy problem z przyjęciem, ale rozwiązaliśmy to atakiem i dobrą obroną. Graliśmy lepiej – przyznał Włoch.

źródło: developres.rzeszow.pl, inf. własna