Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Nicola Negro o szansach na wyjście z grupy LM

Nicola Negro o szansach na wyjście z grupy LM

– Nasza sytuacja w grupie nie jest łatwa, ale i nie tak ciężka, jak wskazuje tabela. Rywalizację z Dreznem traktuję trochę jak play-off. Gramy z Niemkami na wyjeździe. Jeśli zwyciężymy, będzie realna szansa na wyjście z grupy – uważa trener Impelu Nicola Negro.

Siatkarki Impelu podjęły walkę z Fenerbahçe, ale tak samo jak w Stambule nie ugrały nawet seta. Nie wiadomo, co boli bardziej: lanie nad Bosforem czy porażka po takim meczu jak środowy. Bo mocarne Turczynki, kandydatki do wygrania LM, na pewno nie zaprezentowały w „Orbicie” wybitnej dyspozycji i nie udało się tego wykorzystać. – To było słabe widowisko, z dużą liczbą niedokładności z obu stron. Wygrałyśmy, bo byłyśmy spokojniejsze w decydujących momentach – podsumowała Katarzyna Skorupa, rozgrywająca Fenerbahçe. – Nie można wygrać seta z tak dobrym rywalem, jeśli popełnia się w nim sześć błędów na zagrywce – irytowała się z kolei zawodniczka Impelu Milena Radecka. Miała na myśli pierwszą partię. Z naszego punktu widzenia – najciekawszą.

Wrocławianki miały w tej fazie meczu nie tylko problemy z zagrywką, ale i z własnym przyjęciem. Zdołały jednak ogarnąć się. Potem, głównie za sprawą skutecznych akcji w ataku w wykonaniu Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty i Caroliny Costagrande, prowadziły nawet 23:22. Trener Turczynek poprosił o czas i… w tym momencie okazało się, po co są takie gwiazdy jak Kim Yeon-Koung. Jej dwa punkty z rzędu, potem błąd Skowrońskiej-Dolaty (przekroczenie linii trzeciego metra) i set dla przyjezdnych.

My już w pierwszym meczu w Turcji nie graliśmy tak źle, jak wskazuje wynik, tylko niezadowalająco funkcjonował nasz atak. Dzisiaj w tym elemencie było dużo lepiej i dało się nawiązać walkę. Nasza sytuacja w grupie nie jest łatwa, ale i nie tak ciężka, jak wskazuje tabela. Rywalizację z Dreznem traktuję trochę jak play-off. Gramy z Niemkami na wyjeździe. Jeśli zwyciężymy, będzie realna szansa na wyjście z grupy – uważa trener Impelu Nicola Negro.

źródło: Przegląd Sportowy