Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Nicholas Hoag: Ciśnienie na nas będzie duże

Nicholas Hoag: Ciśnienie na nas będzie duże

fot. Aleksandra Twardowska

W XVI Memoriale Jerzego Huberta Jerzego Wagnera Kanadyjczycy zajęli czwarte miejsce. W drużynie z Kraju Klonowego Liścia było jednak bardzo dużo kontuzjowanych graczy, trener Stephane Antiga nie mógł skorzystać z usług wszystkich zawodników. O memoriale, przygotowaniach do mistrzostw świata, siatkówce w Kanadzie oraz najbliższym sezonie w Stoczni Szczecin porozmawialiśmy z przyjmującym tego klubu i graczem reprezentacji Kanady Nicholasem Hoagiem.

Pierwszy set w meczu przeciwko Francuzom był świetny. Prezentowaliście się bardzo dobrze zwłaszcza w ataku, jednak później wasza gra się załamała. Co było tego powodem?Nicholas Hoag:Francuzi się obudzili, przespali pierwszego seta, lecz późniejsze partie grali już zdecydowanie lepiej. Z kolei my mieliśmy bardzo dużo kłopotów w defensywie, powinniśmy obronić kilka piłek przy naszej zagrywce, żeby poprawić wynik. Robiliśmy wiele błędów, zwłaszcza w polu serwisowym, zbyt dużo piłek wylądowało w siatce pod koniec spotkania.

Jak ocenia pan grę zespołu w tym turnieju?

– Biorąc pod uwagę wszystkie kontuzje, to był bardzo ciężki turniej dla nas. Nie wszyscy zawodnicy mogli zagrać przez cały weekend, ale jesteśmy zadowoleni z efektu końcowego.

W ostatnich trzech latach bardzo dużo dobrego dzieje w kanadyjskiej siatkówce. Na igrzyskach olimpijskich w Rio dotarliście do ćwierćfinału, rok temu zdobyliście brąz Ligi Światowej, w tym sezonie otarliście się o turniej finałowy Ligi Narodów. Czy zainteresowanie tym sportem wzrosło w waszym kraju?

– Zainteresowanie siatkówką w moim kraju staje się coraz większe, promocja tego sportu jest lepsza. To było faktycznie kilka dobrych lat, po igrzyskach w Rio zaczął się nowy cykl olimpijski i myślę, że mamy dobre wyniki. To dla nas bardzo ważne, żeby iść dalej w tym kierunku. Cały czas się uczymy, dużo nowych zawodników weszło do kadry i grają oni bardzo dobrze.

W ubiegłym roku szkoleniowcem Kanady został Stephane Antiga. Co zmieniło się w kadrze od tego momentu?

– Jest różnica w podejściu do zawodników od strony członków sztabu, bardziej w kierunku korzystnym dla zawodników, ponieważ trener Antiga jeszcze niedawno sam grał na boisku. Nie ma jednak bardzo dużej różnicy pomiędzy nim a trenerem Glennem Hoagiem.

Jak będą wyglądać dalsze przygotowania waszego zespołu do mistrzostw świata we Włoszech i Bułgarii?

– Jedziemy do Słowenii, będziemy trenować tam przez tydzień. Później czekają nas mecze w turnieju przeciwko Stanom Zjednoczonym, Słowenii oraz Iranowi, a po nich zmierzamy już prosto do Bułgarii na mistrzostwa świata.

Na siatkarskim mundialu trafiliście do ciężkiej grupy, w której zagracie m.in. z Brazylią i Francją. Jaki jest wasz cel na MŚ?

– Po pierwszej rundzie chcielibyśmy się znaleźć w czołowej dwójce. To ciężkie zadanie, ponieważ musielibyśmy pokonać jednego z faworytów: Brazylię lub Francję. Myślę jednak, że jeśli będziemy w najlepszej dyspozycji to z taką siatkówką, którą gramy, możemy powalczyć z tymi drużynami.

W ostatnim sezonie klubowym bronił pan barw Trentino. Jaka, z perspektywy czasu, jest pana opinia o spędzonym tam roku?

– Bardzo mi się podobało. Uważam, że ta liga stoi na bardzo wysokim poziomie. Zacząłem nawet mówić po włosku. Chciałbym kiedyś tam wrócić, ale zobaczymy po tym sezonie.

W najbliższych rozgrywkach klubowych zobaczymy pana w barwach Stoczni Szczecin. Na pozycji przyjmującego w tym klubie będzie duża rywalizacja.

– Tak, to prawda. Nie lubię być główną gwiazdą zespołu i nie mieć liczących się rywali na swojej pozycji. Uważam, że to ważne, żeby utrzymać wysoki poziom treningu. Zobaczymy, ale kto będzie najlepszy, ten znajdzie się w wejściowym składzie. To ważne, ponieważ w wypadku kontuzji któregoś z graczy zawsze mamy kogoś na zastępstwo.

Presja na zawodnikach Stoczni z pewnością będzie ogromna. Wielu stawia ten zespół w roli głównych kandydatów do mistrzostwa.

– Z pewnością ciśnienie na nas będzie duże. Zainwestowano dużo pieniędzy w ten klub, więc bardzo ważne, żeby uzyskać jakiś dobry wynik. Każdy jest bardzo podekscytowany pracą w tym zespole i sądzę, że czeka nas świetny sezon.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved