Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Neslihan Demir Güler – legenda tureckiej siatkówki o finale mistrzostw Europy

Neslihan Demir Güler – legenda tureckiej siatkówki o finale mistrzostw Europy

fot. archiwum

Neslihan Demir Güler to jedna z gwiazd tureckiej siatkówki, w 2003 roku, kiedy Ankara gościła turniej finałowy EuroVolley wraz ze swoim zespołem zdobyła srebro w mistrzostwach Starego Kontynentu, ulegając wówczas biało-czerwonym. Teraz po 16-latach mimo zakończenia kariery sportowej wciąż pozostaje blisko siatkówki.

 Güler siatkarską karierę zakończyła w maju 2018 roku, utytułowana zawodniczka pozostała jednak blisko siatkówki, w tureckiej federacji siatkówki pracuje jako doradca, będąc blisko reprezentacji. Tym samym uczestniczyła w większości spotkań tegorocznych mistrzostw Europy, śledząc drogę swoich młodszych koleżanek do wielkiego finału. Teraz reprezentacja Turcji staje przed szansą poprawienia rezultatu pokolenia Güler, której zespół 16 lat temu mógł cieszyć się ze srebra zdobytego w Ankarze. – To było wspaniałe uczucie grać w finale mistrzostw Europy, które zorganizowaliśmy w 2003 roku. Wsparcie ze strony publiczności było niesamowite, a na wszystkich meczach panowała wspaniała atmosfera – o szczęśliwym dla Polski turnieju mówiła Neslihan Güler, która w tym czasie była najmłodszą z siatkarek występujących w reprezentacji Turcji.

Dla młodej siatkarki wspomniany turniej finałowy był początkiem wielkiej kariery. Jak podkreśla zawodniczka takie turnieje i mecze, jak finał ze złotą reprezentacją Polski pamięta się zawsze. –Udział w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów w Europie w wieku 19 lat miał pozytywny wpływ na moją karierę. Jako dość młody zespół nie miałyśmy takiego doświadczenia podczas finału w 2003 roku, ale możemy powiedzieć, że zrobiłyśmy wszystko, co w naszej mocy. Z dumą mogę powiedzieć, że byłam częścią zespołu, który przeszedł do historii tureckiej siatkówki  – wspominając wygrany przez Polskę 3:0 finał kontynuowała Neslihan Demir Güler.

Odnosząc się do sytuacji obecnego zespołu Neslihan Güler dodała, że emocje finałowe są czymś wyjątkowym . – Szesnaście lat później jestem tu ponownie, przed kolejnym finałem, chociaż moja rola jest inna. Chciałabym być na boisku jednak nawet z trybun odczuwam te emocje. Życzę naszej prezentacji sukcesu w finale – dodała utytułowana siatkarka.

 

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved