Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Nazwisko selekcjonera poznamy przed świętami?

Nazwisko selekcjonera poznamy przed świętami?

fot. Katarzyna Antczak

– Ja jestem stały w uczuciach – uważam, że przyszedł czas na Polaka, bo pewne sprawy z zagranicznymi trenerami się wypaliły – mówi prezes PZPS-u Jacek Kasprzyk. – Ja bym chciał decyzji na „Gwiazdkę”, ale jak się nie uda, to może na Trzech Króli. (śmiech) Nie ma co rzucać datami, ale myślę, że najpóźniej do 15-20 stycznia – zapewnia na łamach serwisu sportowy24.pl.

Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej potwierdza, że w grze o fotel selekcjonera reprezentacji Polski jest sześciu Polaków oraz Vital Heynen, którego coraz głośniej domagają się kibice.- Tak, ale jest jeszcze jeden trener z zagranicy, który zapowiedział, że chciałby z nami porozmawiać. Może też być jakaś niespodzianka z Polski – mówi Jacek Kasprzyk. Cały czas w Polskim Związku Piłki Siatkowej trwa procedura wyboru selekcjonera reprezentacji mężczyzn. – Wydział szkolenia i trenerski już rozmawiają z kandydatami. Myślę, że jeszcze przed świętami spotkamy się, może zaprosimy kogoś z Polski, żeby uczestniczył w pełnej ocenie tego, co kandydaci przedstawili. Są programy ciekawe, są też słabsze. Mam nadzieję, że decyzja będzie dobra dla siatkówki – mówi na łamach portalu sportowy24.pl prezes Jacek Kasprzyk.Szef polskiej siatkówki cały czas obstaje przy tym, by selekcjonerem został polski szkoleniowiec. – Ja jestem stały w uczuciach – uważam, że przyszedł czas na Polaka, bo pewne sprawy z zagranicznymi trenerami się wypaliły. Nie mam jednak kandydata, którego nazwisko mógłbym teraz podać. Trzeba skonsultować się ludźmi, którzy się na tym lepiej znają. Uczestniczyłem w wyborze poprzednich trenerów, Lozano, Antigi, którzy coś zdobywali. Przez 12 lat, odkąd jestem w tej dużej siatkówce, wywalczyliśmy 11 medali. Dziś jest trochę słabiej, ale może to przeciwnicy mają lepsze pokolenie – zastanawia się Kasprzyk.

Kiedy możemy spodziewać się decyzji PZPS-u i nazwiska nowego szkoleniowca reprezentacji? – Ja bym chciał decyzji na „Gwiazdkę”, ale jak się nie uda, to może na Trzech Króli. (śmiech) Nie ma co rzucać datami, ale myślę, że najpóźniej do 15-20 stycznia. Lepiej coś przytrzymać dzień, a lepiej sprawdzić, żeby nie popełnić błędu. Jak wszyscy mówią, mamy twardy orzech do zgryzienia. Tylko pełna analiza i konsultacje ze środowiskiem pozwolą na dobry wybór. Mogę przysiąc na wszystkie świętości, że teraz nie wiem, kto będzie trenerem – twierdzi Jacek Kasprzyk.

 

źródło: sportowy24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved