Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Naz Aydemir Akyol: Zrobimy wszystko, by zdobyć medal

Naz Aydemir Akyol: Zrobimy wszystko, by zdobyć medal

fot. fivb-org

W Ankarze toczyć się będzie rywalizacja grupy A mistrzostw Europy kobiet. Obok Turczynek zagrają tam Francja, Bułgaria, Serbia, Finlandia i Grecja. – Każdy z zespołów ma swój własny styl gry, a my postaramy się do nich dostosować – mówi przed startem mistrzostw Starego Kontynentu Naz Aydemir Akyol, która po rocznej przerwie wróciła do gry w barwach narodowych Turcji.

Co oznacza dla ciebie noszenie koszulki w barwach narodowych?Naz Aydemir Akyol: Noszenie koszulki reprezentacyjnej zawsze było powodem do dumy. A jest tak zwłaszcza po rocznej przerwie od siatkówki i szczególnie w tych mistrzostwach Europy rozgrywanych u siebie. Dodatkowo mój syn będzie mnie obserwował, co motywuje mnie jeszcze bardziej. Dlatego już teraz jestem bardzo podekscytowana.

Turcja będzie jednym z gospodarzy mistrzostw Europy. Jakie są zalety bycia gospodarzem?

Ankara jest dla nas zawsze pomyślna. W 2003 roku w tym miejscu turecka drużyna po raz pierwszy zajęła drugie miejsce w Europie. Mamy niewiarygodne wsparcie od publiczności w Ankarze, czego potwierdzeniem są nasze liczne wygrane mecze w Lidze Narodów i Grand Prix. Jestem pewna, że nasi kibice nadal będą nas wspierać w mistrzostwach Europy, wypełnią halę i będą naszym siódmym graczem.

Możesz krótko ocenić grupowych rywali?

Nasi rywale to solidne drużyny, szczególnie w naszej grupie jest mistrz Europy i świata – Serbia. Jednak nigdy nie popełnimy błędu, nie doceniając naszych pozostałych konkurentów. Zamiast myśleć o końcu i sukcesach, będziemy robić postępy z dnia na dzień. Każdy mecz i każdy przeciwnik jest dla nas ważny. Każdy z zespołów ma swój własny styl gry, a my postaramy się do nich dostosować. Później zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zdobyć medal.

Co powiesz kibicom przed startem mistrzostw Europy?

Ankara uwielbia siatkówkę, a my kochamy widownię z Ankary. Wiemy i wierzymy, że kibice nie zostawią nas samych sobie. Od początku do końca turnieju będą pracować wspólnie z nami nad zdobyciem medalu, który mam nadzieje wywalczymy. 

źródło: inf. własna, voleybolplus.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved