Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nathan Roberts: Tutaj fani są najlepsi na świecie

Nathan Roberts: Tutaj fani są najlepsi na świecie

fot. archiwum

Jak wypoczynek, to tylko aktywny. Z takiego założenia wyszedł Nathan Roberts, który po wielogodzinnym locie z Australii do Polski postanowił od razu… potrenować ze swoim nowym zespołem. Wszyscy byli zaskoczeni.

Nathan Roberts posiada bagaż międzynarodowych, klubowych i reprezentacyjnych doświadczeń, dlatego do długich lotów jest przyzwyczajony. 30-letni przyjmujący grał dotychczas w kilku europejskich ligach i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a od 2003 roku występuje w kadrze narodowej „Kangurów”. – Dla nas, Australijczyków, dalekie podróże nie są niczym wyjątkowym, więc po przybyciu do Będzina nie byłem bardzo zmęczony. Czułem się dobrze, chciałem potrenować – przekazał siatkarz. – Zostałem miło przyjęty w szatni, atmosfera jest dobra. Zauważyłem, że mamy wysoki skład, co może mieć duże znaczenie w trakcie sezonu. Cieszę się, że informacje podczas treningów są przekazywane również w języku angielskim – dodał zawodnik.Nathan Roberts jest drugim australijskim siatkarzem w historii będzińskiego klubu. Pierwszym graczem z Antypodów był rozgrywający Harrison Peacock, u którego przyjmujący zasięgnął opinii na temat MKS-u. O klubie z Będzina 30-latek rozmawiał również z selekcjonerem tamtejszej kadry, Roberto Santillim, prowadzącym w przeszłości MKS. – Obaj powiedzieli mi, że PlusLiga jest naprawdę silną klasą rozgrywkową i warto w niej spróbować swoich sił. Przed podjęciem decyzji rozmawiałem też z trenerem Stelio DeRocco, który przedstawił mi bardzo ciekawą wizję rozwoju klubu – przekonywał Australijczyk.

Dla Nathana Roberta nie jest to pierwsza wizyta w Polsce. Wraz ze swoją narodową kadrą gościł tu już m.in. podczas mistrzostw świata w 2014 roku. – Zależało mi na tym, aby kontynuować swoją karierę w kraju, w którym siatkówka ma duże znaczenie dla kibiców, a tutaj fani są najlepsi na świecie – zakończył przyjmujący. Nathan Roberts będzie występował w zespole MKS-u Będzin z numerem 3.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved